کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد نیو وبلاگ: پژوهشگران اسپانیایی، مکانیسم جدیدی را کشف کرده اند که بصورت مستقل از سلول های بنیادی، به ترمیم سریع عضلات می پردازد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس، عضله بواسطه یک پروسه پیچیده که چندین مرحله را در بر دارد و به سلول های بنیادی متکی است، بازسازی می شود. پژوهش جدیدی که در "دانشگاه پمپئو فابرا" (UPF) اسپانیا انجام شده است، مکانیسم جدیدی را برای ترمیم عضله بعد از لطمه فیزیولوژیکی نشان میدهد که بر سازمان دهی باردیگر هسته فیبر عضله تکیه دارد و بصورت مستقل از سلول های بنیادی عمل می کند. این مکانیسم محافظتی، راه را برای درک بهتر ترمیم عضله هنگام بیماری هموار می کند.
بافت عضله اسکلتی، از سلول ها یا فیبرهایی تشکیل شده است که بیش از یک هسته دارند. این یک خاصیت حدودا منحصر به فرد در بدن ما است. با وجود انعطاف پذیری این فیبرها، انقباض آنها می تواند با لطمه عضلانی همراه باشد.
"ویلیام رومن" (William Roman)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: حتی در وضعیت فیزیولوژیکی، بازسازی برای عضلات حیاتیست تا بتوانند فشار مکانیکی انقباض را که اغلب به لطمه سلولی منجر می شود، تحمل کنند. بااینکه بازسازی عضله در دهه های اخیر بطور عمیق مورد بررسی قرار گرفته است اما بیشتر تحقیقات بر مکانیسم هایی تمرکز دارند که چندین سلول همچون سلول های بنیادی عضله را که هنگام لطمه شدید عضلانی مورد نیاز هستند، شامل می شوند.
"پورا مونوز کانووز" (Pura Muñoz-Cánoves)، سرپرست این پروژه اظهار داشت: ما در این پژوهش، یک مکانیسم جایگزین برای ترمیم بافت عضله یافتیم که بصورت مستقل عمل می کند.


پژوهشگران در این پروژه، از مدلهای درون کشتگاهی استفاده کردند تا ترمیم عضله را مورد بررسی قرار دهند. آنها در مرحله بعد، مکانیسم مولکولی این اکتشاف را بررسی کردند.
رومن اظهار داشت: آزمایش هایی که ما روی سلول های عضلانی در آزمایشگاه انجام دادیم، نشان داد که حرکت هسته به محل آسیب، به انتقال موضعی مولکول های آران ای پیامرسان منجر می شود. این مولکول ها در محل آسیب، به پروتئین تبدیل می شوند تا بعنوان اجزای سازنده برای ترمیم عضله عمل کنند.
کانووز افزود: این پروسه خودترمیمی فیبر عضله، بعد از لطمه عضلانی ناشی از ورزش، به سرعت در موش ها و انسان ها رخ می دهد و نشان دهنده یک مکانیسم محافظتی است که صرفه جویی در زمان و انرژی را به همراه دارد.
یافته های این پژوهش، یک پیشرفت مهم در درک بیولوژی عضلات، فیزیولوژی همچون فیزیولوژی ورزش و اختلال عملکرد عضله به شمار می روند.
منبع:

1400/07/30
12:02:48
0.0 / 5
394
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی