کشف سرنخ های جدیدی در مورد کروناویروس در ریه بیماران کووید-۱۹

کشف سرنخ های جدیدی در مورد کروناویروس در ریه بیماران کووید-۱۹ نیو وبلاگ: پژوهشگران آمریکایی با بررسی ریه افرادی که در اثر مبتلاشدن به کووید-19 از دنیا رفته اند، به سرنخ های جدیدی در مورد نحوه انتشار کروناویروس در ریه و لطمه های ناشی از آن دست یافته اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، کالبد شکافی ریه و نمونه های پلاسمای به دست آمده از افرادی که بر اثر مبتلاشدن به کووید-۱۹ جان باخته اند، تصویر واضح تری را از نحوه انتشار کروناویروس در ریه و لطمه هایی که به بافت ریه می رساند، ارائه کرده است. دانشمندان "مؤسسه ملی سلامت آمریکا" (NIH) و همکارانشان باور دارند که این اطلاعات می توانند به پیش بینی کردن موارد شدید و بلندمدت کووید-۱۹ خصوصاً در بین گروههای حساس کمک کنند و به آگاهی در مورد درمان های موثر بیانجامند.
بااینکه این پژوهش در مقیاس کوچک انجام شده است اما دانشمندان می گویند که داده های به دست آمده، روندهایی را نشان میدهد که می توانند به توسعه درمان های جدید کووید-۱۹ و تنظیم زمان دقیق استفاده از درمان های موجود در مراحل مختلف بیماری کمک کنند.
یافته های این پژوهش نشان می دهند که کروناویروس چگونه در ریه ها توسعه می یابد، سیستم ایمنی بدن را دستکاری می کند، به بروز نوعی "ترومبوز" (Thrombosis) گسترده می انجامد که برطرف نمی گردد و مسیرهای سیگنال دهی را هدف قرار می دهد که نارسایی و اختلال در ترمیم ریه را به همراه دارد.


بگفته دانشمندان، این داده ها خصوصاً به مراقبت از بیماران کووید-۱۹ مربوط می شود که مسن، چاق یا مبتلا به دیابت هستند و از جمعیت در معرض خطر به شمار می روند. نمونه های مورد بررسی در این پژوهش، از افرادی بودند که حداقل یک بیماری پرخطر داشتند.
این پژوهش، بیمارانی را در بر داشت که بین مارس و ژوئیه ۲۰۲۰ از دنیا رفته اند و زمان مرگ آنها بین سه تا ۴۷ روز بعد از شروع نشانه ها بود. این بازه زمانی متنوع، به دانشمندان امکان داد تا موارد مرگ و میر رخ داده در کوتاه مدت و بلندمدت را با هم مقایسه کنند.
پژوهشگران دریافتند که کروناویروس مستقیما سلول های اپیتلیال پایه در ریه ها را آلوده می کند و مانع عملکرد اساسی آنها در ترمیم راه های هوایی و ریه های لطمه دیده و همین طور تولید بافت سالم می شود. این پروسه با نحوه حمله ویروس های آنفلوانزا به سلول های ریه متفاوت می باشد. این پژوهش، اطلاعات بیشتری را در اختیار دانشمندان قرار می دهد تا هنگام ارزیابی یا توسعه داروهای ضد ویروسی از آنها استفاده کنند.
این پژوهش، در مجله "Science Translational Medicine" به چاپ رسید.
منبع:

1400/08/28
14:12:19
0.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی