متخصصان روس فاش كردند؛

چگونه 117 ساله شویم؟

چگونه 117 ساله شویم؟ متخصصان سالمندی روسیه، سبک زندگی سالم، استعداد ژنتیکی و مراقبت خوب از سلامت را از عاملهای مهم افزایش طول عمر و رسیدن انسان به ۱۱۷ سال عنوان کردند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از مسکو، یوری کونف» و اولگا تکاچوا دو پزشک متخصص روسیه در مصاحبه با رسانه روسی اعلام کردند: مهم ترین راز طول عمر مردان تا ۱۱۵ و زنان تا ۱۱۷ سال رعایت سبک زندگی سالم و سپس در استعداد ژنتیکی و مراقبت خوب از سلامت نهفته است.

«اولگا تکاچوا»، متخصص سالمندان وزارت بهداشت فدراسیون روسیه اظهار داشت: راز طول عمر، اول از همه، شیوه زندگی سالم می باشد و تنها ۲۵ درصد عامل ژنتیک و مراقیت های بهداشتی است. فرد باید فعالیت بدنی داشته باشد، نه پرخوری. عادت های بد، سیگار کشیدن و الکل با طول عمر ناسازگار است.
او همینطور تصریح کرد که یک انسان برای داشتن یک زندگی سالم حداقل ۱۰۰ ساله، باید از نظر اجتماعی فعال باشد، چونکه تنهایی «عمر را کوتاه می کند.»
«یوری کونف» پروفسور گروه پیری در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی دولتی مسکو و متخصص سالمندان روسیه هم تصریح کرد که یک سبک زندگی سالم نقش اصلی را در دستیابی به طول عمر زیاد دارد.
وی خاطرنشان کرد: با رعایت سبک زندگی سالم «واقع بینانه است که برای یک زن ۱۱۵ تا ۱۱۷ سال و برای مردان ۱۱۰ تا ۱۱۲ سال طول عمر و زندگی سالم وجود داشته باشد».

این متخصص تصریح کرد: نقش اصلی را در طول عمر بالا یک سبک زندگی سالم ایفا می کند. او خاطرنشان کرد: میزان نقش زندگی سالم در طول عمر بین ۶۰ تا ۷۰ درصد است و عامل ژنتیک ۱۰ تا ۱۵ درصد و مراقبت های بهداشتی هم فقط ۱۰ درصد نقش دارند.
این متخصصان، اعلام نمودند که عادات بد سبب کوتاه شدن عمر و افزایش ریسک مبتلا شدن به بیماری های قلبی عروقی و سرطانی می شود.منبع:

1400/09/05
13:35:55
0.0 / 5
328
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی