رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور:

دستگاه های عابربانک برای معلولان مناسب سازی شود

دستگاه های عابربانک برای معلولان مناسب سازی شود به گزارش نیو وبلاگ رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور اظهار داشت: مناسب دستگاه های عابربانک یکی از دغدغه های این ستاد است و باید برای معلولان، نابینایان و سالمندان این مناسب سازی انجام گیرد.


ابراهیم کاظمی مومن سرائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: درحال پیگیری هستیم تا ارتفاع دستگاه عابربانک ها از سطح زمین کم شود تا استفاده کنندگان از ویلچر، کوتاه قامتان و سالمندانی که نمی توانند از پله بالا بروند، امکان استفاده از این دستگاهها را داشته باشند.
وی با اشاره به گزارش های رسیده به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور در ارتباط با مشکلات استفاده از عابربانک ها برای معلولان اشاره کرد: این مساله از دغدغه های اصلی این دبیرخانه است.
نابینایان نمی توانند به تنهایی از عابربانک پول بگیرند
رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: یکی دیگر از مشکلات دستگاه های عابربانک، گویا نبودن آنست و نابینایان نمی توانند به تنهایی از این دستگاهها پول دریافت نمایند.
مومن سرائی اضافه کرد: نابینایان برای کار کردن با دستگاه های عابربانک یا باید همراه داشته باشند یا این که کارت خودرا به فرد دیگری بدهند و بارها مشاهده شده که نابینایان در استفاده از دستگاه های عابربانک گرفتار سرقت شده اند.
به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را می سازند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می شود که سه درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند.
براین اساس جمعیت معلولان ایران بین هشت میلیون نفر برآورد می شود. حالا یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند.
حدود ۲۰۰ هزار نفر از افراد دارای نابینایی و کم بینایی تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۱۳ درصد کل افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را تشکیل می دهد.منبع:

1400/10/20
13:10:33
0.0 / 5
279
تگهای خبر: جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی