رئیس سازمان حج و زیارت:

آغاز پیش ثبت نام سفر به سوریه از ششم بهمن ماه

آغاز پیش ثبت نام سفر به سوریه از ششم بهمن ماه رئیس سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت نام سفر زیارتی سوریه از فردا (چهارشنبه) ششم بهمن ماه در کشور اطلاع داد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علی رضا رشیدیان در نشست امروز - سه شنبه - شورای مدیران سازمان حج و زیارت اظهار داشت: تمامی افرادی که قصد نام نویسی دارند می توانند با رفتن به سامانه ziarat.haj.ir از روند ثبت نام آگاه شده و نسبت به این امر اقدام نمایند.

وی در مورد اعزام های نوروزی برای سفرهای اعتاب مقدسه در عراق و سوریه هم اظهار داشت: باید برنامه ریزی لازم برای اعزام های نوروزی به سرانجام برسد و امید است با انجام اقدامات، روند آن به زودی به مردم اطلاع رسانی شود.

وی ضمن اشاره به گسترش سویه جدید کرونا «اٌومیکرون» خاطرنشان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اعزام زائرین به سفرهای زیارتی بسیار حائز اهمیت می باشد و باید همکاران در این راستا توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در مبحث سفر عمره مفرده هم امید است گشایشی در برقراری باردیگر این سفر فراهم گردد و زائرین مطابق با شرایط ما و مبتنی برعزت، کرامت، سلامت وامنیت عازم این سفر معنوی شوند و بدین منظور شرکت عمره سعادت برنامه مدون و کاملی برای اعزام زائرین در صورت برقراری مجدد عمره تدوین نموده است.

ایشان در ادامه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مداحان اشاره نمود و اضافه کرد: مبحث جهاد در فرمایشات رهبر انقلاب بسیار حائز اهمیت می باشد چنانکه برای دفاع از نظام و انقلاب اسلامی زمانی جهاد با جان و دوره ای جهاد با اموال و در جایی دیگر هم جهاد زبانی باید مبنای عمل باشد دراین راستا امروز رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه ای بر جهاد تبیینی دارند.

وی اظهار نمود: در سازمان حج و زیارت که یک مجموعه فرهنگی با نگاهی دینی است وظیفه داریم با استفاده از ظرفیت های زیارتی و در جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهاد تبیینی حرکت نماییم.

ایشان در ادامه ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در سازمان حج و زیارت اظهار داشت: اعتماد عمومی یکی از بزرگترین سرمایه های این سازمان است که باید نسبت به به حفظ و حراست از آن اهتمام جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید سازمان بتواند با توسعه اقدامات پژوهشی وهدفمند روز به روز در جهت بهبود و ارتقا بیشتر از پیش اقدامات و خدمات خود گام بردارد، اظهار داشت: یکی از مهم ترین اقدامات انجام شده اصلاح فرآیندهای اجرایی با تشکیل کارگروه های تخصصی و استفاده از ظرفیت و توان متخصصان و کارشناسان امر بود که به انجام رسید.

وی ادامه داد: این اصلاح فرآیندها و تحول در اقدامات بسیار اثرگذار است ضمن آنکه باید توجه داشته باشیم هر تحول و اصلاح امور، دغدغه ها و مسائلی را به دنبال دارد که البته میتوان با مشورت و همفکری، آنها را برطرف کرده یا به حداقل رساند.

رشیدیان خاطرنشان کرد: رفع مشکلات و دغدغه ها امری تدریجی است ضمن این که خیلی از افراد بدنبال ایجاد ناامیدی هستند اما باید در مقابل هجمه ها مقاومت کرد و امور را به سمت اصلاح و بهبود پیش برد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه کار را با نقدپذیری واستماع پیشنهادات و نظرات صاحب نظران دنبال نماییم، اظهار داشت: نحوه مشارکت در هرحرکت اصلاحی بسیار حائزاهمیت است و همگان باید مشارکت کنند و جای شانه خالی کردن از مسئولیت نیست و هر کسی نسبت به وظیفه ای که بر عهده دارد باید به نحو احسن عمل نماید.

رشیدیان خاطرنشان کرد: امروز که کشور با تحریمها و مشکلات اقتصادی مواجه می باشد بیشتر از گذشته نیازمند فعالیت جهادی در همه حوزه ها هستیم از اینرو هر یک از ما در هر جایگاهی باید به این مهم اهتمام ورزد؛ ضمن این که باید در برابرهجمه های تخریبی دشمن که نسبت به ارزشهای اخلاقی، دینی و ملی صورت می گیرد جهاد تبیینی انجام پذیرد.

مدیرکل تغذیه و تدارکات سازمان هم در ادامه از آغاز آموزش ۱۲۰نفر در مبحث انبارداری اطلاع داد و اظهار داشت: پس از اتمام این آموزش ها و دوره از میان این افراد تعدادی برای انبارداری انتخاب می شوند.


منبع:

1400/11/05
23:04:24
0.0 / 5
320
تگهای خبر: اقتصاد , پژوهش , تحریم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی