جزئیاتی از گلخانه خورشیدی دانشجویان اسپانیایی

جزئیاتی از گلخانه خورشیدی دانشجویان اسپانیایی نیو وبلاگ: گروهی از دانشجویان انستیتو ˮمعماری پیشرفته کاتالویناˮ اسپانیا، گلخانه ای خورشیدی با سیستم جدید طراحی نموده اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل اینترستینگ انجینیرینگ، تیمی متشکل از دانشجویان انستیتو "معماری پیشرفته کاتالوینا" اسپانیا توانست یک گلخانه خورشیدی را با سیستم جدید طراحی کند. این گلخانه که ۱۵۰ فوت مربع مساحت دارد، می تواند انرژی مورد نیاز خودرا بدون انتشار گازهای گلخانه ای تامین کند.
این دانشجویان توانستند طرح خودرا در بازه زمانی دو ماهه در تیمی به سرپرستی "وینسنته گولارت" (Vicente Guallart) و "دنیل ایبانز" (Daniel Ibáñez) توسعه دهند. آنها می گویند: می خواهیم ثابت نماییم اساسی ترین نیازهای بشر را می توان به روش های زیست محیطی تر و منطبق بر سیاستگذاری های زیست محیطی اتحادیه اروپا تامین کرد. این گلخانه برای مناطق روستایی و شهری به کار می آید.
سقف شیشه ای هلیومورفیک «الماس» شکل گلخانه به گیاهان اجازه می دهد نور خورشید را بصورت مستقیم جذب کنند. همین طور پنل های خورشیدی نیمه شفاف آن می توانند انرژی مورد نیاز گلخانه را تولید کنند. چراغ های "ال ای دی" (LED) و "یو وی" (UV) به رشد سبزیجاتی مانند کاهو، گوجه فرنگی و بادمجان در شب کمک می کنند. گیاهان گلخانه در طبقه اول جوانه می زنند و در طبقه بالا رشد می کنند. سقف سازه به وسیله پنل های خورشیدی به شکل شطرنجی تزئین شده، همین طور پنجره های آن برای تهویه طبیعی باز می شوند.
سیستم آبیاری کاربردی این گلخانه که از مخازن ذخیره سازی و لوله ها برای تغذیه گیاهان با موادمغذی تشکیل شده به تسریع رشد گیاهان کمک می نماید. پنل های خورشیدی این گلخانه وظیفه دارند تا انرژی مورد نیاز پنل های ال ای دی و سیستم آبیاری گلخانه را تامین کنند. گلخانه تنها ۵۰ درصد انرژی تولیدی خودرا استفاده می نماید.
منبع:

1401/01/13
13:22:52
0.0 / 5
199
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی