راه اندازی هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان در استرالیا

راه اندازی هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان در استرالیا به گزارش نیو وبلاگ در شهرهای بزرگ جهان مسئله ای که روزانه افراد مختلفی با آن مواجه می شوند، شلوغی خیابان ها و سختی تردد و افزایش جمعیت افراد و وسایل نقلیه است؛ اما در استرالیا محققان با راه اندازی یک سیستم مدیریت ترافیک گامی مهم درصدد رفع این مشکلات برداشته اند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، روزانه حسگرها و دوربین هایی که در سرتاسر شهرهای بزرگ تعبیه شده اند، هزاران داده را ذخیره می کنند که بررسی این حجم عظیم از داده ها کار بسیار سختی است. به تازگی پروژه جدیدی در ملبورن استرالیا شروع شده است که هدف آن استفاده از این داده های عظیم با استفاده از هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و مدل سازی پیشبینی کننده و استفاده از آن برای کاهش زمان سفر، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و تاثیرگذاری بر رفتارها به روش های مختلف بعنوان بخشی از "هوشمندترین سیستم مدیریت ترافیک جهان" است.
پروژه "مسیر هوشمند" یک آزمایش سه ساله است که در یک مسیر ۲.۵ کیلومتری (۱.۵ مایلی) خیابان نیکلسون، کارلتون (یکی از شلوغ ترین جاده های ملبورن) اجرا می شود. دانشگاه ملبورن در این پروژه با شرکت Kapsch TrafficCom اتریش و دپارتمان حمل و نقل ویکتوریا همکاری کرده است.
این سیستم که به تازگی راه اندازی گردید، داده های زنده و تاریخی را از شبکه عظیم و متنوعی از حسگرها همچون دوربین های مداربسته، سنسورهای بلوتوث، مانیتورهای کیفیت هوا، اطلاعات حمل و نقل عمومی زنده، داده های ترافیک زنده شرکت تام تام، داده های آب و هوا و داده های چراغ های راهنمایی زنده دریافت می کند.
محققان دخیل در این پروژه ادعا می کنند که این نخستین بار است که چنین طیف گسترده ای از داده های زنده و تاریخی در یک پروژه مدیریت ترافیک گرد هم آمده است تا در زمان واقعی توسط هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق جمع آوری شود. اطلاعاتی که این سیستم "EcoTrafiX" به ارمغان می آورد، برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مدیریت رخداد بخش بزرگی از سیستم خواهد بود که وقتی اتفاق عجیبی درحال وقوع است یا مشکلی پیشبینی می شود، هشدارهای اپراتور ظاهر می شود.
منبع:

1401/01/14
13:00:21
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی