نجات جان سربازان مجروح با عینک حقیقت افزوده

نجات جان سربازان مجروح با عینک حقیقت افزوده به گزارش نیو وبلاگ یک عینک حقیقت افزوده به نام ˮMAGIC AIˮ به شکل ویژه جهت استفاده در میادین جنگ و کمک به پزشکان نظامی در نجات جان سربازان مجروح درحال توسعه است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی وزارت دفاع آمریکا(دارپا-DARPA) شرکت "ریتون بی بی ان"(Raytheon BBN) را برای رهبری تیمی به منظور توسعه یک دستگاه حقیقت افزوده برگزیده است که می تواند بعنوان یک دستیار مجازی برای پزشکان نظامی عمل کند و آنها را با ۵۰ روش مختلف پزشکی با استفاده از هوش مصنوعی راهنمایی کند.
هنگامی که صحبت از افزایش شانس زنده ماندن یک مجروح در میدان جنگ می شود، حضور و اقدامات یک پزشک صحرایی مهم ترین عامل تعیین کننده است. این به این علت است که پزشکان نخستین کسانی هستند که باید در صحنه حضور یابند و در مدتی که ساعت طلایی یا حتی ۱۰ دقیقه طلایی نامیده می شود، به مجروح کمک کنند. این همان زمانی است که یک کمک فوری می تواند رقم زننده تفاوت میان زندگی و مرگ باشد و اگر اقدام سریع و صحیح پیش از اعزام مصدوم برای درمان مناسب به پشت جبهه صورت گیرد، مجروح زنده می ماند.
اما مشکل این است که در حالیکه پزشکان نظامی بسیار آموزش دیده اند، معمولا جراح یا متخصص نیستند و اغلب امکان دارد تجربه انجام اقدامات فوری و حیاتی در لحظه را نداشته باشند. به همین دلیل، "دارپا" روی سیستم کمک، راهنمایی، ابلاغ دستورالعمل و اصلاح پزشکی خود معروف به "MAGIC" کار می کند که شامل یک عینک حقیقت افزوده است که مجهز به سنسورهای صوتی و تصویری است که به دستیار هوش مصنوعی اجازه می دهد تا وضعیت را کنترل و مدیریت کند و به پزشک در مورد چگونگی ادامه اقدامات سفارش می کند.
طبق گفته های شرکت "ریتون"، سیستم "MAGIC" به لطف فناوری یادگیری ماشینی که به آن اجازه می دهد مهارت های پزشکی و توانایی ارزیابی را با مطالعه ۲۵۰۰ ویدئو و حدودا ۵۰ میلیون تصویر بیاموزد، قادر به انجام این کار بزرگ خواهد بود.
این پایگاه داده غنی به "MAGIC" این امکان را می دهد که به همان روشی که میلیونها کاربر به شکل ناخودآگاه به دستگاه ها یاد می دهند چگونه انگلیسی و سایر زبان ها را با گویش ها و لهجه های مختلف بدون برنامه نویسی پر زحمت بفهمند و صحبت کنند، اقدامات پزشکی را هم یاد بگیرد.
وقتی "MAGIC" به درستی و کاملا آموزش خویش را پشت سر بگذارد، امید است که بتواند حتی پیشنهادات خویش را به صورت صوتی به پزشک عرضه نماید یا پوشش های بصری را برای هدایت بهینه دست های وی و اقدامات دقیقی که باید صورت گیرد، فراهم آورد.
علاوه بر این، این سیستم می تواند مراحل بعدی را پیشنهاد کند و نمودارهای انجام روش ها را نشان دهد، اندازه گیری ها را عرضه نماید، زمان های سپری شده را یادداشت کند و همینطور دوز داروها را تعیین کند.
نخستین آزمایش عملی MAGIC مقرر است حدود ۱۸ ماه دیگر آغاز شود.
"برایان ون وورست" دانشمند شرکت "ریتون" می گوید: محیط پزشکی نظامی، چالش برانگیز و آشفته است. هدف ما برای توسعه این ابزار این است که به پرسنل پشتیبانی کمک نماییم تا بدون ایجاد اختلال در تمرکزشان، راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.
منبع:

1401/02/19
23:23:45
0.0 / 5
366
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی