رکورد جهانی خودرو های خورشیدی شکسته شد

رکورد جهانی خودرو های خورشیدی شکسته شد نیو وبلاگ: نیو وبلاگ: یک خودروی خورشیدی دانشجویی با پیمودن 1000 کیلومتر مسیر و همین طور رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رکورد جدیدی در جهان برای خودرو های خورشیدی به ثبت رساند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، برمبنای بیانیه مطبوعاتی دانشگاه نیو ساوث ولز در استرالیا، دانشجویان این دانشگاه موفق به ثبت رکورد جدیدی با خودروی خورشیدی خود موسوم به Sunswift 7 شده اند. این خودروی خورشیدی با پیمودن ۶۲۰ مایل (۱۰۰۰ کیلومتر) با یک دفعه شارژ، رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت کرده است.
این دستاورد که در یک مسیر آزمایشی در جنوب استرالیا به دست آمد، نشان دهنده طولانی ترین مسافتی است که یک وسیله نقلیه الکتریکی با یک دفعه شارژ طی کرده است و از خودروی Lucid Air Dream Edition که برد قابل توجه ۵۲۰ مایلی (۸۳۷ کیلومتری) دارد، پیشی گرفته است.
خودروی خورشیدی Sunswift 7 همانطور که از نامش پیداست، هفتمین نسل از خودروی خورشیدی Sunswift است که بطور کامل از انرژی خورشیدی تغذیه می کند و نیازی به سوخت های فسیلی ندارد.
این خودرو دارای بیش از ۶ متر مربع سلول های فتوولتائیک است که نور خورشید را به برق تبدیل می کنند تا موتور الکتریکی این خودرو را تامین کنند.
این خودرو همین طور دارای یک بسته باتری کوچک است که انرژی اضافی را جهت استفاده در مواقعی که آفتاب نمی تابد، ذخیره می کند.
تیم سازنده Sunswift 7 چهار سال را صرف توسعه این وسیله نقلیه برای ایجاد یک خودروی الکتریکی عملی و کارآمد کرده که می تواند جایگزین مناسبی برای وسایل نقلیه با سوخت فسیلی باشد.
این خودروی خورشیدی علاوه بر ثبت رکورد طولانی ترین مسافت طی شده با یک دفعه شارژ، رکورد سریع ترین خودروی خورشیدی را نیز به ثبت رسانده و توانسته است به حداکثر سرعت بیش از ۶۲ مایل در ساعت (۱۰۰ کیلومتر در ساعت) برسد.
این دستاورد تیم توسعه دهنده Sunswift 7 باتوجه به تمرکز بیش از پیش جهانی بر کاهش اتکا به سوخت های فسیلی و یافتن جایگزین های پایدارتر برای حمل و نقل بسیار اهمیت دارد. وسایل نقلیه الکتریکی بدون انتشار گازهای گلخانه ای بخش مهمی از راه حل این مشکل هستند. با این وجود، یکی از چالش های مهمی که با پذیرش گسترده خودرو های برقی مواجه می باشد، برد محدود آنهاست که بطور سنتی مانعی جهت استفاده از آنها برای سفرهای طولانی بوده است.
پتانسیل وسایل نقلیه الکتریکی برای سفرهای طولانی
رکورد شکنی Sunswift 7 پتانسیل خودرو های الکتریکی را برای تبدیل شدن به یک گزینه مناسب برای سفرهای طولانی نشان میدهد و می تواند به تسریع پذیرش خودرو های الکتریکی در سراسر جهان کمک نماید.
این خودروی خورشیدی علاوه بر کاربردهای عملی خود، گواهی بر روحیه نوآورانه و اراده دانشجویان دانشگاه نیو ساوث ولز است که به شکل خستگی ناپذیر برای توسعه و بهبود این فناوری پیشرفته تلاش نموده اند.
به گفته پروفسور ریچارد هاپکینز، سرپرست این گروه، ثبت این رکورد جهانی با توجه به این که Sunswift 7 بسیار سنگین تر از وسایل نقلیه جاده ای قانونی می باشد و همین طور باید تعدادی تجهیزات مانند کیسه هوا و سیستم های تهویه را در خود داشته باشد، نشان میدهد که چه چیزی قابل تصور است و به چه چیزی در آینده می توان رسید.
وی اضافه کرد: در طول ثبت این رکورد، مصرف انرژی فقط ۳.۸ کیلووات ساعت در هر ۱۰۰ کیلومتر بود، در صورتیکه حتی کارآمدترین خودرو های برقی در جاده ها امروزه تنها به مصرف ۱۵ کیلووات ساعتی در هر ۱۰۰ کیلومتر و میانگین حدود ۲۰ کیلووات ساعت در هر ۱۰۰ کیلومتر رسیده اند.
وی افزود: خودروی Sunswift 7 خودرویی که در آینده تولید شود، نیست، برای اینکه ما راحتی را برای آن در نظر نگرفته ایم و هزینه ساخت آن نیز بسیار بالاست. اما ما نشان داده ایم که اگر می خواهید ماشین ها را کارآمدتر، پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست کنید، این امکان وجود دارد.
موفقیت Sunswift 7 همین طور گواه بر پتانسیل منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی برای ایفای نقش عمده در گذار جهانی به دور از سوخت های فسیلی است. همانطور که مردم بیشتری از مزایای زیست محیطی و اقتصادی انرژی های تجدیدپذیر آگاه می شوند، احیانا شاهد تمرکز بیشتر بر توسعه و به کارگیری فناوری هایی خواهیم بود که می توانند از این منابع انرژی بهره گیرند.
رکوردشکنی مسافت طی شده توسط Sunswift 7 با یک دفعه شارژ، نقطه عطفی بزرگ در توسعه خودرو های الکتریکی و بهره مند از انرژی های تجدیدپذیر است. این پتانسیل خودرو های برقی را به عنوان گزینه ای مناسب برای سفرهای طولانی نشان میدهد.
از آنجا که تمرکز جهانی بر کاهش اتکا به سوخت های فسیلی درحال رشد است، احیانا در آینده شاهد پیشرفت های بیشتری مانند این خواهیم بود، برای اینکه پژوهشگران و مهندسان برای توسعه و استقرار فناوری های پاک تر و پایدارتر تلاش می کنند.1401/10/03
10:24:17
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی