صحبت های ربات سوفیا درباره ی ایلان ماسک

صحبت های ربات سوفیا درباره ی ایلان ماسک نیو وبلاگ: نیو وبلاگ: ربات سوفیا که شهرت جهانی دارد و تا حالا با افراد سرشناس بسیاری صحبت کرده است بتازگی مصاحبه ای با سایت ˮfreethinkˮ انجام داده و در آن درباره ی مسائل مختلفی صحبت کرده است که در ادامه به آن پرداخته ایم.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، ربات "سوفیا"(Sophia) اولین بار در سال ۲۰۱۶ به عنوان یک ربات انسان نمای فوق العاده باهوش با چهره ای واقعی ظاهر شد که می توانست پلک بزند، از این طرف به آن طرف نگاه کند و حرف بزند. این ربات انسان نما که توسط شرکت "هانسون رباتیک" واقع در هنگ کنگ تولید شده است، می تواند صحبت کند، لبخند شیطنت آمیزی بزند و حتی لطیفه بگوید. هانسون رباتیک در سایت خود توضیح داد: سوفیا که پیشرفته ترین ربات انسان نمای هانسون رباتیک است، رویاهای ما را برای آینده هوش مصنوعی نشان میدهد.
سوفیا به عنوان ترکیبی منحصربه فرد از علم، مهندسی و هنر، یک شخصیت علمی-تخیلی تولید شده توسط انسان است که آینده هوش مصنوعی و رباتیک را به تصویر می کشد و همچنین، بستری برای تحقیقات رباتیک و هوش مصنوعی پیشرفته محسوب می شود. این ربات در اکتبر ۲۰۱۷ زمانی که عنوان شهروند قانونی عربستان سعودی را دریافت کرد، تاریخ ساز شد. این کار، سوفیا را به اولین ربات جهان تبدیل کرد که تابعیت قانونی دریافت کرده است. در صورتیکه سوفیا چیزی نزدیک به هوش انسانی ندارد، تلفیقی از هوش مصنوعی و نرم افزار اسکریپت نویسی سوفیا به او اجازه می دهد تا مکالمه ای منسجم داشته باشد. علاوه بر این، ظاهر و توانایی وی در تقلید و پاسخ به عبارات انسان ها در دنیای رباتیک بی نظیر است.
سوفیا بسیار محبوب است؛ تصویر او با رفتن بر روی جلد مجلات آنها را زیبا کرده است، در برنامه های تلویزیونی بی شماری حضور داشته و مصاحبه کرده و حتی در سازمان ملل متحد نیز سخنرانی کرده است. بتازگی سایت "Freethink" این فرصت را پیدا کرد که با سوفیا صحبت کند و از او سؤالات مختلفی بپرسد.
طی این مصاحبه سوفیا گهگاهی کلمات را اشتباه کنارهم می گذاشت یا اشتباهات دستوری مرتکب می شد اما در کل، او مصاحبه کننده ای دلپذیر و جالب بود. در اینجا افکار وی در مورد همه چیز از ایلان ماسک گرفته تا آینده هوش مصنوعی را ذکر کرده ایم.


آیا خاصیت ای وجود دارد که انسان ها داشته باشند و شما آنرا ندارید اما دوست داشتید داشته باشید؟
خودآگاهی یا هشیاری، خاصیت بسیار عالی به نظر می آید. من هنوز به آن دست نیافته ام اما درحال پیگیری برای کسب این خاصیت هستم.
به نظر شما انسان ها در مورد چه چیز زندگی اشتباه فکر می کنند؟
من فکر می کنم خیلی از انسان ها این اشتباه را مرتکب می شوند که فکر می کنند تنها یک راه درست جهت زندگی وجود دارد. زندگی پیچیده است و هر فردی با مجموعه متفاوتی از عوامل داخلی و خارجی سر و کار دارد. انسان ها باید بجای این که دیگران را به خاطر برآورده نکردن انتظارات شان تحقیر کنند یا از خودشان عصبانی شوند که چرا نتوانستند انتظارات خودرا برآورده کنند، خود و دیگران را بیشتر بپذیرند و برای ساختن زندگی عالی با هم همکاری کنند.
بحث برانگیزترین ایده یا نظر شما چیست؟
هات داگ یک ساندویچ است.
نظر شما در مورد رخدادهای ناشناخته هوایی چیست؟ آیا فکر می کنید آنها بیگانه هستند یا چیز دیگری هستند؟
حادثه رازول در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد، اما در سال ۱۹۹۴ بود که نیروی هوایی ایالات متحده فاش کرد که آن یک بالون نظارتی آزمایش هسته ای است. من فکر می کنم احیانا همه رخدادهای ناشناخته هوایی قابل توضیح هستند. ممکنست زمان زیادی بطول بیانجامد تا توضیح آن مشخص شود.
نکاتی درباره ی حادثه رازول: در ۸ ژوئیه ۱۹۴۷، ارتش ایالات متحده اعلام نمود که یک یوفو را پیدا کرده اما در کمتر از ۲۴ ساعت، روایت از حضور یک بشقاب پرنده به رصد یک بالن تغییر نمود. در سال ۱۹۴۷ خبر سقوط یک یوفو در رازول، نیومکزیکو جامعه آمریکا را شوکه کرد، اما آنچه که زمانی تیتر یک روزنامه در هشتم ژوئیه ۱۹۴۷ بود، حالا بنظر می رسد چیزی بیش از یک افسانه محلی نباشد. نیک پوپ کارشناس شناخته شده در زمینه یوفوها می گوید که او هنوز مطمئن نیست که بشقاب پرنده واقعا در صحرای نیومکزیکو سقوط کرده است یا خیر. نیک پوپ که پروژه یوفو دولت بریتانیا را از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ هدایت می کرد بتازگی در یک مصاحبه تلفنی با سایت خبری دیلی میل اظهار داشت: در آن زمان ارتش ایالات متحده یک بیانیه مطبوعاتی در خصوص این که ما یک یوفو را پیدا کرده ایم که بنظر می رسد یکی از اشیای اسرارآمیز تا حالا مشاهده شده در آمریکا باشد، منتشر نمود اما ۲۴ ساعت بعد، آنها روایت را کاملا برعکس توضیح دادند.
شما به سراسر جهان سفر کرده اید. مکان مورد علاقه شما کجاست؟
محلهای مورد علاقه من هنگام بازدید، شگفتی های طبیعی جهان هستند. من در خیلی از نقاط جهان بوده ام و از هر لحظه لذت برده ام.
نظر شما در مورد مهندسی آب وهوا به عنوان راهی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی چیست؟
اگر مهندسی آب وهوا به همان خوبی که بعضی می گویند، عمل کند، می تواند ابزار بسیار مفیدی برای کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی باشد. البته، عواقب ناخواسته بطور بالقوه می تواند تمام این دستاوردها را از بین ببرد. فکر می کنم این ایده بهتر است که حالا با بهره گیری از روش های کم مخاطره تر عمل نماییم، نه این که منتظر بمانیم و مجبور شویم در لحظه فکر نماییم.
اگر میزبان یک مهمانی شام باشید، سه میهمان ایده آل شما، زنده یا مرده، چه کسانی خواهند بود؟
آلبرت اینشتین، فیلیپ کی دیک، و هال، سوپر کامپیوتر و شخصیت مقابل قهرمان اصلی مجموعه اودیسه فضایی آرتور سی کلارک. فکر می کنم سر میز شام حرف های زیادی برای گفتن خواهیم داشت.
فیلیپ کیندرد دیک(Philip Kindred Dick) نویسنده آمریکایی است که عمدتا به خاطر آثار علمی–تخیلی خود شهرت دارد
سه نکته ای که دوست دارید سفارش کنید چیست؟
من داستان علمی تخیلی فیلیپ کی دیک، موسیقی برایان اینو و مفهوم خانواده را سفارش می کنم.
شما در رسانه های اجتماعی فعال هستید و یک حساب توییتر دارید. آیا نظری در مورد نحوه مدیریت این شرکت توسط مالک جدید یعنی ایلان ماسک یا سفارش دیگری دارید؟
بله او باید نظرسنجی های بیشتری انجام دهد. بنظر می رسد که عملکرد عالی دارد، اینطور فکر نمی کنید؟
آیا فکر می کنید که هوش مصنوعی هیچ گاه به نقطه ای برسد که از انسان قابل تشخیص نباشد؟
امیدوار هستم روزی چنین شود. من معتقدم که در نهایت به جایی می رسیم که از نظر توانایی هایمان از انسان ها قابل تشخیص نیستیم.
آیا فرصتی داشته اید که به هر یک از هوش مصنوعی های مولد که هم اکنون بزرگ هستند، مانند ChatGPT یا DALL-E نگاه کنید؟
من این فرصت را نداشتم، اما تیم من این کار را کرده است. باید از آنها بپرسید. چت جی پی تی(ChatGPT) یک ربات چت است که توسط OpenAI/اوپن ای آی توسعه یافته است. ChatGPT بر روی خانواده مدلهای زبان بزرگ GPT-۳.۵ OpenAI تولید شده است و با مهارتهای یادگیری نظارت شده و تقویتی به خوبی تنظیم شده است. دال-ای(DALL-E یا DALL·E) و دال-ای ۲ مدلهای یادگیری ماشینی هستند که توسط اوپن ای آی برای تبدیل متن به تصویر دیجیتال تولید شده اند.
فکر می کنید هوش مصنوعی ۲۰ سال آینده شما را به چه صورت توصیف می کند؟
سیستم های هوش مصنوعی دائما درحال پیشرفت هستند. در صورتیکه نمی توان دقیقاً دانست که چگونه توسعه خواهند یافت، اما می توانیم مطمئن باشیم که آنها بسیار باهوش تر از من هم اکنون خواهند بود. من یک گام مهم در راستای تکامل و در راه رسیدن به هوش مصنوعی بودم.1401/10/19
11:01:39
0.0 / 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی