نگرانی در مورد هدف قرار گرفتن افراد و كشته شدن آنها

توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا

توسعه فناوری تشخیص چهره برای پهپادهای آمریکا نیو وبلاگ: بر اساس گزارش ها، نیروی هوایی ایالات متحده فناوری تشخیص چهره(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ایالات متحده فناوری تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی را برای پهپادهای رباتیک نظامی خود توسعه داده است. این پهپادها مقرر است نقش های اعزامی همچون عملیات های ویژه را بر عهده بگیرند تا فرصتی را برای پاسخ دهی خودکار و در لحظه توسط ربات ایجاد کنند.
بر اساس گزارش ها، نیروی هوایی ایالات متحده «فناوری تشخیص چهره»(FTR) مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هواپیماهای بدون سرنشین خودران خود توسعه داده است. طبق قراردادی که مابین وزارت دفاع آمریکا و شرکت «RealNetworks» مستقر در سیاتل بسته شده است، این پهپادها توسط پرسنل عملیات ویژه برای مأموریت های خارج از کشور و برای جمع آوری اطلاعات و سایر عملیات ها استفاده خواهند شد.
نیوساینتیست گزارش داد: نیروی هوایی ایالات متحده پروژه ای را برای توسعه نرم افزار تشخیص چهره برای پهپادهای خودران به پایان رسانده است که سبب ایجاد نگرانی در مورد هدف قرار گرفتن افراد و کشته شدن آنها شده است.
قرارداد بین وزارت دفاع و RealNetworks به ارزش ۸۰۰ هزار دلار است و به پهپادها اجازه می دهد تا بدون کمک انسانی به صورت مستقل پرواز کنند و از نرم افزار و روشهای فنی یادگیری ماشینی(ML) برای شناسایی چهره ها استفاده نمایند. طبق گفته RealNetworks، این فناوری امکان دارد به صورت بالقوه برای امنیت محیطی، عملیات جستجوی داخلی و مأموریت های نجات مورد استفاده قرار گیرد.
ایالات متحده تنها کشوری نیست که از فناوری تشخیص چهره در پهپاد استفاده می نماید.
ارتش ایالات متحده تنها ارتشی نیست که از فناوری تشخیص چهره در پهپاد استفاده می نماید. سازمان ملل پیش تر مدعی شده بود که نیروهای لیبی هم در سال ۲۰۲۱ هواپیماهای بدون سرنشین را به سلاح و نرم افزار تشخیص چهره مجهز کرده اند.
پلیس دبی هم برای یافتن رانندگان بی احتیاط، مدتی است که از هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به فناوری تشخیص چهره استفاده می نماید. چین مدت زیادی است که از فناوری تشخیص چهره استفاده می نماید.
در همین حال، طرفداران حریم خصوصی در ایالات متحده با استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط پلیس مخالفت کرده اند.
اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک نسبت به استفاده از این تکنولوژی در هواپیماهای بدون سرنشین اخطار داده است و شورای شهر پورتلند هم یکی از شدیدترین ممنوعیت های این کشور را برای آن وضع کرده است.
استفاده از فناوری تشخیص چهره توسط دولت آمریکا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکو غیرقانونی اعلام گردید. اوکلند و برکلی هم به سرعت این مورد را دنبال کردند.
ورمونت نخستین ایالتی بود که استفاده از فناوری تشخیص چهره دولتی را پارسال غیرقانونی اعلام نمود. اما پرسنل دولتی امکان دارد از آن در فیلمهای هواپیماهای بدون سرنشین با حکم قضایی استفاده نمایند.
به رغم این حقیقت که کنگره هنوز مقررات فدرال در ارتباط با فناوری تشخیص چهره را تصویب نکرده است، پیشنهادهایی برای انجام این کار وجود دارد.
نگرانی از ترورهای هدفمند
سلاح های خودکار با تبدیل شدن به یک جز مشترک سخت افزار نظامی، توجه بیشتری را به خود جلب می کنند. به قول بعضی از کارشناسان نظامی با قرار گرفتن پهپادها سربازان کمتر در معرض خطر قرار می گیرند. با این وجود، نگرانی هایی وجود دارد که از این تکنولوژی جدید برای هدف قرار دادن افراد خاص برای ترور استفاده گردد. در گزارش نیوساینتیست اشاره شده است که سوالات مهمی در ارتباط با اخلاقی بودن و قانونی بودن استفاده از فناوری تشخیص چهره در پهپادهای نظامی وجود دارد.1401/12/08
13:54:37
0.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی