عرضه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه

عرضه چاره ای هوشمند جهت استفاده نابینایان از تلفن همراه به گزارش نیو وبلاگ، استفاده از گوشی هوشمند برای افرادی که نابینا هستند، دشوار می باشد اما خوشبختانه شرکت «Hable One» چاره ای برای آن پیدا کرده است که این وسیله کار با گوشی را برای این دسته از افراد آسان تر می کند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، راه حل آنها توسعه یک صفحه کلید کوچک گوشی هوشمند با عملکردهای مختلف برای افراد نابینا و کم بینا است. سایت «آی او» بتازگی با یکی از بنیانگذاران این شرکت به نام «آیوشمن تالوار» در این زمینه صحبت کرده است.
Hable One چیست؟ ما یک دستگاه نوآورانه به نام Hable One عرضه می دهیم. این دستگاه یک نوع روش کنترل ازراه دور است که می توانید با بهره گیری از بلوتوث با دستگاه های تلفن همراه خود جفت کنید. جهت استفاده از آن، باید در ۱۰ متری دستگاه باشید تا دستگاه با دستگاه های تلفن همراه جفت شده باشد. این می تواند در فضای باز هم باشد. فناوری ما مشابه سایر کیبوردها است، اما دکمه ها متفاوت هستند. با Hable One می توانید تایپ کرده و حرکت کنید. بدین سان می توانید برای مثال برنامه ها را باز کنید. تایپ با صحبت کردن با دستگاه انجام می شود: سپس به صورت خودکار آنچه شما می گویید تایپ می کند. ما همینطور صفحه کلید بریل را به دستگاه اضافه کردیم. اما در عمل فقط حدود ۱۰ درصد از کاربران از این استفاده می نمایند. بنظر می رسد یادگیری خط بریل دشوار است و به طور عمده چیزی است که نسل های قدیمی از آن استفاده می نمایند.
هدف شما چیست؟ هدف ما این است که افراد دارای معلولیت را باردیگر به استفاده از فناوری نزدیک نماییم. هم اکنون ما به طور عمده روی افراد نابینا تمرکز می نماییم، اما در آینده می خواهیم سایر معلولان را هدف قرار دهیم. ما علاوه بر صفحه کلید خود، به افراد نابینا و کم بینا هم آموزش می دهیم. آنها در این آموزش ها روش استفاده از گوشیهای هوشمند و کامپیوتر خویش را یاد می گیرند. افراد نابینا و کم بینا می توانند همیشه برای اطلاعات بیشتر به شرکت ما رجوع کنند. ما همینطور فکر می نماییم مهم می باشد که ما به عنوان یک شرکت برای دوستان و خانواده معلولان ارزش قائل شویم. اگر ما هم به آنها کمک نماییم، به نفع نابینایان خواهد بود. ما می خواهیم جامعه ای جهانی بسازیم تا در نهایت نابینایان و کم بینایان بتوانند مستقل در آن زندگی کنند.
Hable One چگونه به وجود آمد؟ من در یک رویداد دو روزه در هند برای حل مشکلات اجتماعی شرکت کردم. پدربزرگ خودم نابینا است. من با نابینایان بیشتری در مورد مشکلاتی که با آن روبرو بودند صحبت کردم. متوجه شدم که آنها یک کیبورد می خواهند تا بتوانند باردیگر از تلفن همراه خود نهایت استفاده را ببرند. من یک مهندس هستم و به همراه سایر مهندسان می خواستیم مشکل فناوری را برای افراد نابینا و کم بینا حل نماییم. برای این کار با یک موسسه نابینایان همکاری کردیم.
شما از هند به هلند نقل مکان کردید. این امر چه تاثیری بر راه اندازی شرکت شما داشت؟ ما می خواستیم محصول را جذاب نماییم و متوجه شدم که در هلند بهتر از هند عمل می کند. من به هلند نقل مکان کردم چونکه می خواستم در اینجا در حوزه طراحی صنعتی تحصیل کنم. بزودی متوجه شدم که راه اندازی یک شرکت در اینجا بسیار آسان تر از هند است. بدین سبب نمونه های اولیه در کنار تحصیل من در هلند ساخته شد. این کشور فرصت های خوبی دارد. دولت فرصت های زیادی را عرضه می دهد و همینطور دانش زیادی در مورد چگونگی راه اندازی یک تجارت وجود دارد. اگر این شرکت را در کشور دیگری راه اندازی می کردم، مطمئن نیستم که نتیجه چگونه می شد.
کدام مشکل را می خواهید حل کنید؟ من می خواهم آگاهی و دانش افراد در مورد نابینایی را افزایش دهم. حالا خیلی از مردم نمی دانند که اگر نابینا شوند یا کسی که می شناسند نابینا شود، چه باید بکنند. آنها نمی دانند چگونه از فناوری بهره گیرند و در جامعه مشارکت کنند. ما می خواهیم به افراد نابینا بگوییم شما هنوز یک فرد عادی هستید و هنوز هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.
بزرگترین چالش در حل این مشکل چیست؟ برای حل این مشکل، شرکت ها باید فراگیرتر شوند. بخصوص شرکت های فعال در صنعت بهداشت و درمان. بدین سبب ما به کمک بیشتری از شرکت های بزرگ نیاز داریم و می خواهیم با آنها همکاری نماییم. بدین سان افراد نابینا و کم بینا آسان تر ما را پیدا می کنند. ما می خواهیم محصول و آموزش خویش را بوسیله شرکت های بزرگ عرضه دهیم. چالش به طور عمده در ایجاد ارتباطات است. هرچه همکاریهای بیشتری انجام دهیم، جامعه فراگیرتر برای نابینایان و کم بینایان خواهد بود.
چرا این کار یک چالش است؟ دستیابی به افراد مناسب دشوار است چونکه بازار بسیار بزرگ شده است و گروه افراد نابینا و کم بینا نسبتاً کوچک هستند. ما برای دستیابی به مخاطبان هدف خود به دسترسی وسیعی نیاز داریم.1401/12/21
10:37:53
0.0 / 5
83
تگهای خبر: اطلاعات , جهان , درمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی