تمرین با فوق ستاره تنیس از فاصله ۷۰۰۰ كیلومتری

آینده مربیگری تنیس در دست فناوری هولوگرام

آینده مربیگری تنیس در دست فناوری هولوگرام به گزارش نیو وبلاگ، آیا آینده ی مربیگری را فناوری تغییر خواهد داد؟ دو تنیس باز جوان توسط اما رادوکانو(Emma Raducanu) فوق ستاره ی ۲۰ ساله از فاصله ی بیشتر از ۴۰۰۰ مایل(۷۰۰۰ کیلومتر) از راه هولوگرام آموزش تنیس دیدند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، آیا تاکنون از یکی از بزرگترین تنیس بازان جهان در زمین تنیس محلی خود آموزش دیده اید؟
این رویا برای دو تنیس باز جوان محقق شد که توانستند با اِما رادوکانو فوق ستاره ۲۰ ساله که به صورت هولوگرام ظاهر شده بود، تمرین کنند.
سام کلاگ(Sam Clague) ۱۴ساله و تنا دایموند پیزلی(T'nae Diamond Paisley) ۱۲ ساله هر دو در مرکز تنیس All England Club's Community بودند در حالیکه فوق ستاره تنیس بریتانیا در ابوظبی بود.
رادوکانو در نخستین درس هولوگرافیکی جهان نکاتی تکنیکی عرضه کرد و به سوالات آنها پاسخ داد. این جلسه از راه شبکه ۵G عرضه شد. این بدان معناست که با وجود ۴۳۷۰ مایل(۷۰۳۰ کیلومتر) بین آنها، هیچ تاخیری در طول جلسه زنده وجود نداشت.
رادوکانو می گوید: نسل بعدی تنیس با بازیکنان نسل آینده آغاز می شود.
مربیگری سم و تنا در اولین نشست ی هولوگرامی ۵G تنها آغاز استفاده از این تکنولوژی در این حوزه می باشد و امیدواریم که مربیان بتوانند قهرمان بعدی ویمبلدون را در هر کجای جهان که هستند آموزش دهند.
سام و تنا، به ترتیب از ویلتشایر و بیرمنگام، هر دو در راه رسیدن به رقابت های ویمبلدون بعنوان بزرگترین تورنمنت نوجوانان در تنیس بریتانیا، مسابقه می دهند.
در طول کلاس، آواتار خانم رادوکانو بازخورد زنده در مورد ضربات بازیکنان عرضه می داد.
سم می گوید که ابتدا فکر می کرد این یک فیلم از پیش ضبط شده است تا این که رادوکانو مستقیما با او صحبت کرد.
به قول دکتر ایان پیرسون، جلسه آموزشی هولوگرافیک آنها نشان داده است که چگونه پیشرفت فناوری می تواند مربیگری در تنیس را متحول کند. بازیکنان می توانند با بهترین مربیان از سراسر جهان ارتباط برقرار کنند و حتی این دروس می توانند در فضا برگزار شوند.
دکتر پیرسون اعتقاد دارد که هدست های حقیقت ترکیبی بزودی به بازیکنان تنیس این امکان را می دهند که احساس کنند در محیط های مجازی عجیب و غریب مانند ایستگاه فضایی یا وسط دریاچه بازی می کنند.
وی همینطور می گوید که سنسورهای هوشمند درون توپ های تنیس، راکت ها، لباس های ورزشی و حتی خود بازیکنان امکان داوری دقیق تری را فراهم می کنند. در نهایت، لباس های ورزشی ساخته شده از مواد هوشمند می توانند به مربی دیجیتالی مجهز به هوش مصنوعی اجازه دهند تا در مورد بازیکن بازخورد عرضه نماید.
با استفاده از بازخورد مستقیم مربیان هوش مصنوعی مجازی، بازیکنان جدید می توانند بسیار سریع تر پیشرفت کرده و یاد بگیرند.
منبع:

1402/02/09
10:24:08
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی