زمین اولین پیام بیگانه را از مریخ دریافت می کند

زمین اولین پیام بیگانه را از مریخ دریافت می کند به گزارش نیو وبلاگ، دانشمندان مقرر است اولین پیام بیگانه را به صورت یک سیگنال از مریخ شبیه سازی کنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، «مؤسسه ستی»(SETI Institute) مقرر است یک سیگنال رمزگذاری شده را از یک فضاپیما که به دور سیاره سرخ می چرخد، به سه تلسکوپ بزرگ در سیاره ما ارسال نماید.
به قول پژوهشگران، ایده اینست که دانشمندان برای تجربه عمیقا دگرگون کننده ای آماده شوند که هنگام تماس گرفتن موجودات فضایی با ما، برای همه نوع بشر رخ خواهد داد.
می دانیم که حدود پنج تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا یک سیگنال رادیویی از زمین به مریخ برسد اما این گروه پژوهشی، جزئیات کلیدی شبیه سازی خویش را همچون نوع سیگنال و مواردی که شامل آن می شود، مخفی نگه می دارند. مخفی کاری به این علت است که انتقال سیگنال رمزگذاری شده با عموم مردم به اشتراک گذاشته خواهد شد تا آنها هم در رمزگشایی کمک کنند.
مدارگرد مریخ متعلق به «آژانس فضایی اروپا»(ESA)، پیام رمزگذاری شده را در روز چهارشنبه ساعت سه پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۲: ۳۰ به وقت تهران) انتقال خواهد داد و زمین آنرا ۱۶ دقیقه بعد و بعد از پیمودن ۱۸۰ میلیون مایل در فضا، دریافت خواهد نمود. بعد از ارسال سیگنال، دانشمندان آنرا پردازش خواهند کرد و برای رمزگشایی در دسترس عموم قرار خواهند داد.
این سیگنال توسط «مدارگرد ردیابی گاز»(TGO) پروژه «اگزومارس»(ExoMars) به زمین ارسال خواهد شد که جو مریخ را از سال ۲۰۱۶ مطالعه می کند.


«دانیلا دی پائولیس»(Daniela dePaulis)، هنرمند پروژه «نشانه ای در فضا»(A Sign in Space) اظهار داشت: بشریت در طول تاریخ، به دنبال یافتن معنا در پدیده های قوی و دگرگون کننده بوده است. دریافت پیامی از یک تمدن فرازمینی، یک تجربه عمیقا دگرگون کننده برای همه نوع بشر خواهد بود. پروژه «نشانه ای در فضا»، فرصت بی سابقه ای را برای تمرین و آمادگی برای این سناریو از راه همکاری جهانی عرضه می دهد و یک جستجوی بی انتها را برای یافتن معنا در همه فرهنگ ها و رشته ها تقویت می کند.
پروژه «نشانه ای در فضا» مقرر است اولین پروژه ای باشد که چنین شاهکاری را انجام می دهد. پژوهش های دیگر، سیگنال هایی را به فضا فرستادند اما برعکس آنرا انجام ندادند.
«آرایه تلسکوپ آلن»(ATA)، «رصدخانه گرین بانک»(GBT) در ویرجینیای غربی و «ایستگاه نجومی رادیویی مدیسینا»(Medicina Radio Astronomical Station) در شمال ایتالیا، برای جمع آوری سیگنال از مریخ با یکدیگر همکاری خواهند کرد.
هنگامی که موسسه ستی سیگنال بیگانه را دریافت کند، گروه ها با همکاری پایگاه داده «Open Data Archive» و شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز «Filecoin»، داده های پردازش شده را به صورت ایمن ذخیره خواهند کرد.
موسسه ستی برای تعامل با مردم، یک رویداد پخش زنده را در شبکه های اجتماعی میزبانی خواهد نمود که مصاحبه با اعضای کلیدی گروه همچون دانشمندان، مهندسان و هنرمندان را در بر دارد و در سراسر دنیا، به صورت زنده پخش می شود.
موسسه ستی در رابطه با این رویداد نوشت: هر کسی که در زمینه رمزگشایی و تفسیر پیام کار می کند، می تواند در مورد این فرایند در سرور «A Sign in Space Discord» صحبت کند.
منبع:

1402/03/04
12:30:14
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی