هند 7 ماهواره به مدار فرستاد

هند 7 ماهواره به مدار فرستاد نیو وبلاگ: به گزارش نیو وبلاگ، پرتاب موشک «PSLV» در ساعت ۲۱: ۰۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۰۴: ۳۰ صبح یکشنبه به وقت تهران) رخ داد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، این وسیله پرتاب ماهواره قطبی(PSLV) از مرکز فضایی ساتیش داوان هند بلند شد.
محموله اصلی که بامدادان امروز سوار بر موشک ۱۴۵ فوتی(۴۴ متری) به فضا رفت یک ماهواره ۷۹۴ پوندی(۳۶۰ کیلوگرمی) به نام DS-SAR بود که برای تصویربرداری از زمین در نور رادار طراحی شده است. SAR مخفف «رادار دیافراگم مصنوعی» است.
بگفته سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO)، ماهواره DS-SAR بطور مشترک توسط آژانس علوم و فناوری دفاعی سنگاپور و شرکت «ST Engineering» توسعه یافته است.
شش ماهواره کوچک تر دیگر نیز به عنوان محموله ی ثانویه سوار بر این موشک پرواز کردند. همه ی آنها توسط دانشگاه های سنگاپور و سایر سازمان ها در این کشور کوچک اما از نظر اقتصادی قدرتمند توسعه یافته اند.
بگفته سازمان تحقیقات فضایی هند، هر هفت ماهواره طبق برنامه ریزی در مدار پایین زمین، در حدود ۳۳۲ مایل(۵۳۵ کیلومتر) بالاتر از سیاره ما، تقریباً ۲۱ دقیقه بعد از پرتاب مستقر شدند.
بعد از استقرار ماهواره ها، مرحله چهارم PSLV قرار بود به سمت مداری دایره ای با ارتفاع حدود ۱۸۶ مایل(۳۰۰ کیلومتر) مانور دهد تا از کاهش عمر مداری آن اطمینان حاصل شود.
پرتاب امشب پنجاه و هشتمین پرتاب کلی برای موشک PSLV بود که می تواند تا ۳۸۶۰ پوند(۱۷۵۰ کیلوگرم) بار محموله را به مدارهای قطبی خورشید همگام با ارتفاع ۳۷۰ مایل (۶۰۰ کیلومتر) از زمین برساند.
منبع:

1402/05/09
08:01:13
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی