22 ماهواره استارلینک به مدار زمین پرتاب شدند

22 ماهواره استارلینک به مدار زمین پرتاب شدند نیو وبلاگ: به گزارش نیو وبلاگ، ۲۲ ماهواره «استارلینک» روز ۳۱ اوت، به ناوگان ماهواره های اینترنتی شرکت «اسپیس ایکس» پیوستند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) ۲۲ ماهواره اینترنتی «استارلینک»(Starlink) خویش را روز ۳۱ اوت به مدار زمین پرتاب کرد و موشک را در اقیانوس اطلس فرود آورد.
یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) حامل ماهواره های استارلینک از پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در ساعت ۱۰: ۲۱ شب به وقت منطقه زمانی شرقی بلند شد.
مرحله نخست فالکون ۹ همان گونه که برنامه ریزی شده بود، به زمین بازگشت و حدود ۸.۵ دقیقه بعد از بلند شدن، روی سکوی شناور بدون سرنشین شرکت اسپیس ایکس در اقیانوس اطلس فرود آمد.


بر مبنای شرح مأموریت اسپیس ایکس، این هفتمین پرتاب و فرود برای این تقویت کننده ویژه بود؛ اما اسپیس ایکس، رکورد استفاده مجدد را ۱۶ پرواز ذکر کرده که در اختیار دو مرحله اول متفاوت فالکون ۹ است.
مرحله بالایی فالکون ۹ به پرواز ادامه داد تا ۲۲ ماهواره استارلینک را حدود ۶۵ دقیقه بعد از بلند شدن، در مدار پایین زمین مستقر کند.
منبع:

1402/06/11
08:27:56
0.0 / 5
333
تگهای خبر: اینترنت , فضا , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی