استاندار خوزستان:

نگاه ما به آموزش وپرورش یک نگاه زیربنایی است

نگاه ما به آموزش وپرورش یک نگاه زیربنایی است نیو وبلاگ: به گزارش نیو وبلاگ، استاندار خوزستان اظهار داشت: نگاه ما به آموزش وپرورش یک نگاه زیربنایی است و جزو وظایف حاکمیت است که برای آموزش وپرورش سرمایه گذاری کند.به گزارش نیو وبلاگ به نقل از مهر، علی اکبر حسینی محراب ظهر امروز سه شنبه در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استان خوزستان اظهار داشت: معلمان با وجود کمبودها، مشکلات، شرایط آب و هوایی، میزان حقوق و… باید آدم های عاشقی باشند که این رسالت بزرگ را به دوش گرفته و به سرمنزل مقصود می رسانند.
وی اضافه کرد: هدف آموزش و پرورش بی گمان تربیت افراد صالح و شایسته است و مکتب ما اجازه نمی دهد خروجی سیستم تعلیم و تربیت آن افراد ناصالح باشد و هر مکتبی در آموزش و پرورش خود نیز افراد را متناسب با همان تفکر تربیت می کند.
حسینی محراب عنوان کرد: حضور چشم گیر جوانان و نوجوانان در روزهای اربعین حسینی نشاندهنده این است که تعلیم و تربیت در کشور در راه صحیحی قرار دارد.
استاندار خوزستان بیان کرد: طبعاً معلمان و کادر آموزشی باتوجه به زمان حضور دانش آموزان در مدرسه و دوران ۱۲ ساله تحصیل نقش اساسی و تعیین کننده دارند. نگاه ما به آموزش و پرورش یک نگاه زیربنایی است و جزو وظایف حاکمیت است که برای آموزش و پرورش سرمایه گذاری کند و وزن این سرمایه گذاری باتوجه به ماهیت انسان ساز آموزش و پرورش باید بیش از بخش های دیگر باشد.
حسینی محراب بیان کرد: مدیران آموزش و پرورش و رؤسای مناطق باید به موضوع عدالت آموزشی توجه داشته باشند و مدارس خوب و معلمان مجرب در یک نقطه یا مدرسه متمرکز نباشند و همین طور ابزار و تجهیزات آموزشی موجود نیز باید بصورت عادلانه در سطح مدارس توزیع شود.
وی افزود: در سالهای اخیر شرایط کرونا و فضای مجازی وظیفه ما را سنگین تر کرده است و خود غربی ها نیز نگران ابعاد منفی این محیط هستند و محدودیت هایی را برای دانش آموزان وضع کرده اند و ما هم باید به این مساله دقت کنیم و اجازه ولنگاری را در فضای مجازی ندهیم چونکه نتیجه آن انهدام خانواده ها خواهد بود.
حسینی محراب اظهار داشت: ما باید در کنار علم آموزی نیز مسائل پرورشی و استعداد سنجی از دانش آموزان را مد نظر قرار دهیم و در سال دهم تحصیل پروسه انتخاب رشته با آگاهی و هدفمندی صورت گیرد و با عنایت به این که خوزستان یک استان صنعتی است و نیاز به نیروی انسانی متخصص در رشته های فنی و حرفه ای دارد، لازم است برنامه های متناسب دراین زمینه در دستور کار قرار گیرد.
استاندار خوزستان بیان کرد: باید با انجام مطالعات دقیق علل مهاجرت تعدادی از معلمان شناسایی شود تا از این طریق دردها را بشناسیم و راه حل ها را پیدا و این راه حل ها را عملیاتی نماییم.


منبع:

1402/06/28
21:43:29
0.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی