در پژوهشی حاصل شد

عرضه یک روش سریع برای جداسازی و تولید ویروس HSV-1 نوترکیب، در سلولهای تخمدان همستر چینی

عرضه یک روش سریع برای جداسازی و تولید ویروس HSV-1 نوترکیب، در سلولهای تخمدان همستر چینی به گزارش نیو وبلاگ، محققان انستیتو پاستور ایران و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در مطالعه ای استفاده از ویروس هرپس سیمپلکس نوع 1. (HSV-1) بعنوان یک ابزار درمانی و یک استراتژی امیدوارکننده برای تقویت درمان سرطان های مختلف، بخصوص سرطان های در رابطه با سیستم عصبی مورد بررسی قرار دادند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، در این روش ویروس ها به صورت خاص مهندسی می شوند تا سلول های تومور را آلوده و ریشه کن کنند در حالیکه سلول های سالم را بدون صدمه باقی می گذارند.
برای معرفی جهش های هدفمند در ژن های ویروسی خاص، معمولا از روشهای فنی اصلاح ژن مانند نوترکیبی همولوگ ناقل شاتل استفاده می شود ولی در بعضی موارد قرار دادن ژن مورد نظر در محل هدف، تکثیر ویروس نتاج را مختل کرده و در نتیجه تیتر کمتری از ویروس آزاد شده از سلول نسبت به ویروس والد ایجاد شود.
این مهم بخصوص در خالص سازی انواع محصول نوترکیب با استفاده از سیستم جدید ویرایش ژنی CRISPR-Cas9 که به صورت قابل توجهی کارایی ادغام همولوگ و دقت ویرایش در ژن های ویروسی را زیاد می کند، اهمیت دارد.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران؛ بر مبنای نتایج این مطالعه، که توسط حسین شاهسوارانی و همکارانش در انستیتو پاستور انجام شده است؛ یک روش سریع و نوآورانه برای استفاده ازسلول های تخمدان همستر چینی (CHO) برای این کار ارائه شده است. پروتکل پیشنهادی پتانسیل زیادی را بعنوان یک جایگزین مناسب برای روش های فعلی برای جداسازی و خالص سازی گونه های نوترکیب HSV-1 نشان داد.
گفتنی است، نتایج این پژوهش که در ژورنال بین المللی AMB Express. به چاپ رسیده است از راه لینک زیر قابل دسترس است.
https: //amb-express.springeropen.com/articles/10.1186/s13568-024-01709-01403/03/16
13:25:08
0.0 / 5
121
تگهای خبر: پژوهش , درمان , سیستم , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی