حمایت تعدادی از نخبگان، شرکت های دانش بنیان و فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری از پزشکیان

حمایت تعدادی از نخبگان، شرکت های دانش بنیان و فعالان اکوسیستم فناوری و نوآوری از پزشکیان نیو وبلاگ: تعدادی از نخبگان، شرکت های دانش بنیان و فعالین اکوسیستم فناوری و نوآوری با صدور اطلاعیه ای حمایت خودرا از مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اعلام نمودند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
نشانه های طلیعه قدرت جمهور مردم ایران اسلامی را در فرصتی مغتنم و تاریخی(انتخابات)، از راه حضور مردی از آخرین امیدهای اندک برای نسل ما و تباری از ما که به علت شرایط سنی هنوز تصور کافی از ناملایمات بی سامان محیط فعلی کشورمان ندارند؛ در انتظار نشسته ایم.
ما نسلی از دوم خرداد ۷۶ بودیم که در اوج جوانی تجربه های دوران کهولت را آموختیم و در نخستین سالهای پس از جوانی درحال کوشش برای آینده ای نه برای خود بلکه برای تبار بعدی مان هستیم.
ما نسلی از دانشگاه بودیم که از سیاست صداقت ندیدیم و مورد تاخت و تاز سیاسیون تمامیت خواه قرار گرفتیم. آرمان خواهی ما سبب شد تا از سیاست طرفی نبندیم بنابراین صلاح و صداقت را در دانش یافتیم که؛ «وَقَالَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ وَیْلَکُمْ ثَوَابُ اللَّهِ خَیْرٌ لِمَنْ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحًا وَلا یُلَقَّاهَا إِلا الصَّابِرُونَ» آنها که از علم ودانش بهره ای داشتند، گفتند وای برشما! پاداش الهی برای کسانی که ایمان آورده اند وعمل صالح انجام می دهند، بهتر است اما جز صابران آنرا دریافت نمی دارند. صبر، بر علم ما افزود و دانش، فناوری فزود. کار دانش بنیان و کسب و کار مبتنی بر علم نافع را صادقانه تر از سیاست یافتیم. اما وقتی صداقت استثنایی سیاست را در مردی از تبار علم دیدیم آخرین امیدهای اندکمان تبدیل به یقین شد. من هایمان ما شد و باردیگر از پس سال ها همدیگر را یافتیم. نسل های قبلی مان همگام نسل های کنونی مان شد و مصمم به پشتیبانی مردی از تبار علم، صداقت، سیاست و دفاع شدیم؛ کسی که حرف های وی را می فهمیدیم همچنانکه همگان می فهمیدند.
حوزه دانش بنیان کشور شامل شرکتهای دانش بنیان و فناور، واحدهای فناوری مستقر در پارک های فناوری و مراکز رشد، استارتاپ های عضو کارخانه های نوآوری و مراکز شتابدهی، مخترعین و اعضای بنیاد ملی نخبگان در سرتاسر کشور، کارگزاران عرضه دهنده خدمات فناوری و توسعه کسب و کار، صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر، صندوق های پژوهش و فناوری و... با حدود ۹۹۳۹ شرکت دانش بنیان (با اشتغالزایی بیشتر از ۳۰۰ هزار)، ۴۳ پارک علم و فناوری و بیشتر از ۲۹۰ مرکز رشد (با ۱۲ هزار شرکت و واحد فناوری)، حدود ۱ میلیون نخبه (طبق استانداردهای بنیاد ملی نخبگان)، ۴۰ کارخانه نوآوری (پذیرای حدود ۱ هزار استارتاپ)، حدود ۱۰۵ صندوق پژوهش و فناوری و سرمایه گذاری خطرپذیر، هر چند در افق اقتصادی و صنعتی کشور، همچنان حوزه ای درحال توسعه به حساب می آید اما برای رشد نیازمند ویترین بندی های سیاست پیشگان ناصادق نیست بلکه آن چه این حوزه گفتمانی(دانش بنیان) و درحال توسعه کشور به آن نیاز دارد حمایت همدلانه و سیاست صادقانه است.
ما نیازمند دانش بنیان سازی هستیم. دولت باید در روندهای تحقیق و توسعه، توسعه محصول جدید و بازار در کنار ما قرار بگیرد تا شرکت دانش بنیان ساخته شود و نباید محدود به غربالگری و شناسایی شرکتهای دانش بنیان به منظور تخصیص حمایت باشد. ما با هدف امن کردن فعالیت اقتصادی برای شرکتهای دانش بنیان نیازمند یک سیستم تضمین پرداخت بدهی های دولت به شرکتهای دانش بنیان هستیم. ما با هدف خلق ثروت از علم نیازمند تغییر رویکرد دانشگاه ها از صرف تولید علم به تولید دانش و فناوری هستیم. ما نیازمند بهبود فضای کسب و کار و بهبود شاخص پیچیدگی آن در تراز حداقل کشورهای منطقه هستیم. ما نیازمند تلاش متمرکز و مستمر برای رفع تحریم ها برای پیشگیری از پدیده هایی مانند زنجیره تأمین چمدانی و واسطه تراشی برای تسهیل صادرات دانش بنیان یا انتقال پول و ارز اسکناسی یا نا ایمن هستیم تا کسب و کارمان را بین المللی نماییم.
با همان زبان ساده، ما اینترنت می خواهیم. ما شبکه اجتماعی می خواهیم. آمار بالای مهاجرت نخبگان در شرایط فعلی به مهاجرت افراد با مشاغل معمول جامعه رسیده است افت ارزش پول ملی، مبحث مهاجرت مجازی یعنی کار در داخل برای کارفرمای خارجی را شکل داده است. باید امنیت فکری، اقتصادی و فضای فرهنگی لازم برای یک بازگشت محترمانه برای نخبگان فراهم گردد. صادقانه می گوییم ما نخبگان رفته از وطن مان را می خواهیم.
ما همه چیز را امید را، توسعه را، نام را، نان را، دانش را، معرفت را، برای همه می خواهیم...............
ملت شریف ایران اسلامی، ما تعدادی از نخبگان، شرکتهای دانش بنیان و فعالین اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور تصمیم بر آن گرفتیم که اندک امیدمان را همراه با همه آرمان ها و آمالی که ذکر آن رفت در سبد صداقت طبیبی از جنس مردم که # برای ایران آمده است قرار دهیم و صمیمانه از شما بعنوان فرزندان نخبه تان درخواست داریم تا همگام با ما سبد رای طبیب مردم، پزشکیان عزیز را در روز جمعه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۳ مالامال از امید نمایید.
تعدادی از فعالین اکوسیستم دانش بنیان، فناور و نخبگانی کشور
منبع:

1403/04/12
19:26:43
0.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی