پژوهشگران آمریكایی ابداع كردند؛

اپلیكیشن جدیدی برای كمك به عبور نابینایان در ساختمان های ناآشنا

اپلیكیشن جدیدی برای كمك به عبور نابینایان در ساختمان های ناآشنا نیو وبلاگ: پژوهشگران آمریكایی برای كمك به عبور نابینایان از ساختمان های ناآشنا، اپلیكیشن جدیدی ابداع نموده اند كه در عینك ˮهولولنزˮ شركت مایكروسافت به كار می رود.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، پژوهشگران "مؤسسه فناوری كالیفرنیا" (CalTech)، اپلیكیشنی برای عینك "هولولنز" (Hololens) شركت مایكروسافت ابداع نموده اند كه می تواند افرادی كه دچار معلولیت چشمی هستند، برای گذشتن از ساختمان های پیچیده راهنمایی كند. این روش غیرتهاجمی، علاوه بر رساندن تصاویر خام به مغز، به شكلی تصویربرداری در زمان واقعی تكیه دارد كه كاربر را در گذشتن از یك ساختمان ناآشنا هدایت می كند.
معمولا هولولنز، اشیاء مجازی را از دید كامل كاربر در دنیای واقعی بررسی می كند. برای مثال، مهندسان می توانند از مدل سه بعدی یك ساختمان در فضای فیزیكی استفاده و هر قسمت را با قدم زدن در اطراف این ساختار مجازی بررسی كنند. همچنین، می توان از هولولنز برای خرید آنلاین لوازم خانگی با استفاده از قرار دادن مدل سه بعدی آنها در محل دلخواه، بهره برد.


در مقاله این پژوهش آمده است: اصل طراحی ما بر معنا دادن به همه اشیای موجود در طبیعت است. هر شی موجود در محیط می تواند از محل قرار گرفتن خود، با كاربر صحبت كند. گام صدا، با نزدیك تر شدن شیء افزایش می یابد و كاربر می تواند با كمك چند حالت كنترل، شیء مورد نظر را برای صحبت انتخاب نماید.
این حالات، اسكن، نورافكن و هدف هستند. بعد از انتخاب حالت اسكن، هر شیء، نام خویش را می گوید و بدین سان كاربر می تواند برپایه فاصله و محل قرار گرفتن هر شیء، وجود آن را در دنیای واقعی درك كند. حالت نورافكن، در هنگام صحبت شیء، مستقیما به آن می تابد و هدف، باعث می گردد شیء، پی درپی نام خویش را تكرار كند. در این میان، موانع و دیوارها، در صورت نزدیكی بیش از اندازه كاربر به آنها، صدایی شبیه به "هیس" ساطع می كنند.
پژوهشگران در آزمایشی، یك صندلی مجازی به وجود آوردند و با استفاده از حالت هدف، كاربران هولولنز را برای نزدیك شدن به آن راهنمایی كردند. این آزمایش، بر دو مرحله تعیین محل صدا و رسیدن سریع به مقصد درست هم تكیه داشت. بعد از آن، پژوهشگران، یك صندلی فیزیكی را در همان محل گذاشتند و از افراد خواستند با راه رفتن، آن را پیدا كنند. بدون كمك هولولنز، طول این فرآیند، هشت برابر و مسافت آن 13 برابر بیشتر بود.1397/03/09
18:44:22
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: اپل , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی