رباتی كه به تعامل مستقیم انسان ها كمك می نماید

رباتی كه به تعامل مستقیم انسان ها كمك می نماید نیو وبلاگ: پژوهشگران انگلیسی، نوعی پلت فرم رباتیك ابداع نموده اند كه می تواند به تعامل مستقیم انسان ها كمك نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلور، ربات ها، نقش بسیار مهمی در مراقبت های مربوط به سلامتی دارند و می توانند به افراد مسن یا صدمه پذیر كمك كنند. پژوهشگران "كالج سلطنتی لندن" (Imperial College London)، برای كمك به افرادی كه از ناتوانان مراقبت می كنند، یك پلت فرم پژوهشی رباتیك ابداع نموده اند.
این پلت فرم موسوم به "روبوت دنیرو" (Robot DE NIRO)، به پرستاران كمك می نماید تا با بیماران تعامل مستقیم داشته باشند. دكتر "فابیان فالك" (Fabian Falck)، یكی از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: هدف ما از این پژوهش، ساخت رباتی است كه توانایی های اجتماعی را به نمایش بگذارد.


وی ادامه داد: ما ایده های كارآمدی داشتیم و در انتها تصمیم گرفتیم یك ربات را آموزش دهیم. این ربات، در خیلی از شرایط مانند تهیه دارو برای بیماران ضعیفی كه حركت كردن برای آنها دشوار است، كارآمد خواهد بود. ما دنیرو را به قابلیت هایی مانند جهت یابی، تشخیص چهره و به كار بردن اشیا مجهز كردیم.
این ربات می تواند ابزار را به خوبی نگه دارد و وظایف پیچیده را انجام دهد. تعامل دنیرو با انسان ها، قابل اطمینان است و می تواند به صورت خودكار در محیط های چالش برانگیز حركت نماید.


فالك افزود: دنیرو، تلفیقی از ربات "بكستر" (Baxter) شركت "ریتینك رباتیكز" (Rethink Robotics) و یك پلت فرم محرك است كه به آن قابلیت حركت می دهد. این ربات، از حسگرهایی مانند دستگاه سنسور "كینكت" (Kinect) شركت مایكروسافت و اسكنرهای لیزری تشكیل شده تا توانایی درك اطراف را داشته باشد.
خصوصیت های ایمنی دنیرو، باعث تمایز آن از ربات های كنونی می گردد و تعاملات آن با انسان و واكنش به كاربران را تضمین می نماید. از آنجائیكه این ربات، برای كمك به افراد صدمه پذیر یا مسن طراحی شده، توجه به ایمنی هم در نرم افزار و هم در سخت افزارهای آن، قابل مشاهده می باشد.


هدف پژوهشگران این است كه با افزایش آگاهی دنیرو و به كار بردن تجهیزاتی مانند دوربین ۳۶۰ درجه یا فناوری لیدار سه بعدی، به بهبود ایمنی آن كمك كنند.1397/08/19
21:07:28
5.0 / 5
4100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی