هوش مصنوعی به مدد ناشنوایان می آید

تبدیل متن به زبان اشاره با یك اپلیكیشن

تبدیل متن به زبان اشاره با یك اپلیكیشن نیو وبلاگ: یك اپلیكیشن مخصوص كه توسط یكی از سازندگان آسیایی گوشیهای هوشمند توسعه یافته است، برای احداث توانایی خواندن متون در كودكان ناشنوا از هوش مصنوعی بهره می گیرد تا متن را به صورت همزمان به زبان اشاره تبدیل كند.به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و نقل از انگجت، كودكان ناشنوا با چالش یادگیری خواندن متون مواجهند، چونكه والدین و معلمان آنها اغلب زبان اشاره را نمی دانند.

اكنون شركت هوآوی(Huawei) می خواهد این مشكل را با اپلیكیشنی موسوم به "استوری ساین"(StorySign) حل كند.

با این برنامه می توانید دوربین تلفن همراه خودرا به سمت كتاب های كودكان بگیرید و برنامه از هوش مصنوعی برای ترجمه واژگان به زبان اشاره كه توسط انیمیشن نمایش داده می شود، استفاده می نماید.

این برنامه نه تنها به كودكان كمك می نماید، بلكه می توانند زبان اشاره را به والدین باز آموزش دهد.

این برنامه در هر دو اپلیكیشن گوگل پلی(Google Play) و گالری برنامه های خود هوآوی موسوم به "AppGallery" بلاعوض است و لزوما نیازی به یك گوشی هوآوی برای اجرا ندارد.

در حال حاضر از 10 زبان اشاره(از جمله اغلب زبان های اروپایی) پشتیبانی می كند. با این وجود انتخاب هم اكنون بسیار محدود است، چونكه هم اكنون فقط یك كتاب به هر زبان اختصاص داده شده است و امكان دارد طول بكشد تا اینكه شما مجموعه ای از داستان ها را برای قصه شب كودك تان در اختیار داشته باشید.

زبان اشاره(Sign language) سیستم قراردادی خاص منظم و پیشرفته زبانی است كه برای انتقال معنا، به جای الگوهای صوتی یا نوشتاری در زبان، از الگوهای علایم دیداری (تركیب همزمان شكل، جهت و حركت دستان، بازوها یا بدن و حالات صورت برای بیان سلیس افكار گوینده) در یك كلمه اشاره استفاده می نماید.

این نوع زبان اشاره می تواند به صورت متنوع باشد. اما امروزه یك زبان اشاره بین المللی در سطح جهان قرارداد شده است كه البته در هر منطقه عناصر بومی زبان باز به آن افزوده میگردد.

هر جا ارتباط ناشنوایان وجود دارد، زبان های اشاره به وجود می آیند. دستورهای پیچیده زبان اشاره به صورت چشمگیری با دستور زبان های گفتاری تفاوت دارند و درحوزه فرهنگی ناشنوایان می باشند.

برخی از زبان های اشاره بعضی حركات را از شناخت كلی كسب كرده اند، در حالیكه بقیه زبان ها چنین پایه ای ندارند.
1397/09/13
17:09:52
5.0 / 5
4762
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , جهان , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی