ترامپ:

توسعه هوش مصنوعی در اولویت باشد

توسعه هوش مصنوعی در اولویت باشد به گزارش نیو وبلاگ رئیس جمهور آمریكا طی دستوری سند اجرایی اولویت توسعه هوش مصنوعی را ابلاغ نمود.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا با امضای یك رهنمود به همه آژانس های فدرال دستور داد تا تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی را در اولویت قرار دهند.
این دستورالعمل جدید می تواند منجر به پیدایش یك بخش جدید در زمینه هوش مصنوعی در دولت آمریكا شود، چون كه این فناوری همه چیز را از مراقبت های بهداشتی گرفته تا مسائل نظامی در برمی گیرد.
دستورالعمل دونالد ترامپ موسوم به "American AI Initiative" مؤسسات فدرال را هدایت می كند تا تحقیق و توسعه هوش مصنوعی را در اولویت خود قرار دهند، اما هیچ بودجه اختصاصی برای این هدف را اعلام نكرده است.
این رهنمود همینطور شامل دستور به افزایش تلاش ها برای آموزش كارگران آمریكایی با استفاده از تلفیقی از برنامه های تدوین شده توسط شورای ملی كارگران آمریكایی و كمك های هوش مصنوعی از جانب سازمان های فدرال است.
علاوه بر این ها، این دستورالعمل همینطور دولت را مكلف می كند تا دسترسی به فضای ابری و به اشتراك گذاری داده ها برای توسعه سیستم های جدید هوش مصنوعی را بهبود بخشد.
این دستورالعمل اجرایی به دنبال نگرانی های رو به رشد در مورد فشار چین برای تبدیل شدن به یك ابرقدرت جهانی در حوزه هوش مصنوعی و تهدید از دست رفتن مشاغل در عصر اتوماسیون تدوین شده است.
دولت همینطور از شعبه های فدرال خود خواست تا یك چارچوب قانونی برای هوش مصنوعی را در بخش های صنعتی تولید كنند. این به رغم تضمین های گذشته دولت ترامپ به شركت های فناوری بزرگ است كه قول دوری دولت از این زمینه را داده بود.1397/11/23
14:21:46
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: جهان , سازمان , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی