یك گروه بین المللی از پژوهشگران ارائه دادند

متد جدیدی برای جراحی غیرتهاجمی ریه

متد جدیدی برای جراحی غیرتهاجمی ریه نیو وبلاگ: یك گروه بین المللی از پزشكان، روشی غیرتهاجمی برای جراحی ریه عرضه كرده اند كه عوارض جانبی كمتری به دنبال دارد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، سالانه افراد بسیاری به سرطان ریه مبتلا می شوند كه یكی از كشنده ترین انواع سرطان است. پزشكان برای درمان بعضی از این افراد باید بخشی از ریه آنها را طی جراحی "توراكوتومی" (thoracotomy) بردارند. جراحان در جراحی توراكوتومی، برشی در قفسه سینه ایجاد می كنند تا به اندام های قفسه سینه همچون قلب، ریه ها و مری دسترسی داشته باشند اما بیماران بعد از پشت سر گذاشتن این روش جراحی، برای بهبودی به چند ماه زمان نیاز دارند. به همین دلیل، یك گروه بین المللی از پزشكان، روشی ایمن و غیرتهاجمی برای جراحی عرضه كرده اند تا بتوان از آن به شكل گسترده بهره برد.
این گروه پژوهشی در پروژه جدید خود نشان دادند تركیب روش "جراحی توراكوسكوپی با كمك ویدئو"(VATS) و بستن شریان های ریوی با كمك یك ابزار مافوق صوت می تواند خطر خونریزی بعد از جراحی، عوارض جانبی و درد را كم كند. VATS، نوعی روش جراحی قفسه سینه است كه با كمك یك دوربین كوچك انجام می شود. جراحان، دوربین را در برش های بوجود آمده در قفسه سینه قرار می دهند تا طی جراحی از آن استفاده كنند.
این روش تركیبی جدید برخلاف روش های جراحی كنونی كه برش های بزرگی در قفسه سینه بیمار ایجاد می كنند، به برش های كوچكی نیاز دارد. گفتنی است كه در هر دو نوع جراحی، خطر خونریزی تا حدی وجود دارد چونكه شریان های ریوی، بسیار باریك و شكننده هستند و مستقیماً به قلب متصل می شوند.


دكتر "موشه لیبرمن"(Moishe Liberman)، استادیار جراحی "دانشگاه مونترآل"(UdeM) كانادا اظهار داشت: ما با آزمایشی كه در بیمارستان های كانادا، آمریكا و انگلستان انجام دادیم، دریافتیم كه با كمك این روش می توانیم رگ های خونی ریه را به شكل ایمن و غیرتهاجمی ببندیم و از خونریزی طی جراحی پیشگیری نماییم.
هم اكنون فقط ۱۵ درصد جراحی های ریه در سراسر جهان، با روش VATS انجام می شوند چونكه جراحان نگران خطراتی مانند خونریزی هستند. لیبرمن اضافه كرد: من امیدوارم نتایج آزمایش بالینی ما بتواند اطمینان لازم را در مورد كاربرد و ایمنی این روش جراحی فراهم آورد و به جراحان اطمینان دهد تا خویش را با آن تطبیق دهند. در صورتیكه این روش موفقیت آمیز باشد، نتیجه خوبی برای بیماران خواهد داشت و به آنها كمك خواهد نمود تا درد كمتری تحمل كنند و زودتر سلامتی خویش را به دست آورند.1398/02/15
19:41:53
5.0 / 5
4272
تگهای خبر: پروژه , پژوهش , جهان , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی