در دانشگاه ام.آی.تی صورت گرفت

ابداع مدل جدیدی برای طراحی و كنترل ربات های نرم

ابداع مدل جدیدی برای طراحی و كنترل ربات های نرم نیو وبلاگ: پژوهشگران دانشگاه ˮام.آی. تیˮ، مدل جدیدی برای طراحی و كنترل ربات های نرم عرضه كرده اند كه می تواند كارآیی و سرعت آنها را افزایش دهد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ام.آی. تی نیوز، یك مدل جدید كه توسط پژوهشگران دانشگاه "ام.آی. تی"(MIT) ابداع شده، می تواند به كنترل و طراحی كارآمد ربات های نرم برای وظایف مورد نظر كمك نماید. سرعت و دقت این مدل، بسیار بیشتر از روش های جدیدی است كه نحوه حركت ربات ها را برای رسیدن به مقصد شبیه سازی می كنند.
ربات های نرم با كمك این مدل می توانند از عهده انجام وظایفی برآیند كه با روش های قدیمی، نیازمند محاسبات خاصی هستند.
ربات های نرم، ساختاری انعطاف پذیر، ارتجاعی و قابل كشش دارند و می توانند حركت خودرا با روش های نامحدودی انجام دهند. در روش محاسباتی، نحوه حركت هر كدام از بخش های ربات بررسی می شود. این ربات ها می توانند میلیون ها بعد داشته باشند و همین موضوع، محاسبه و انتخاب یك راه احتمالی را برای انجام دادن وظایف پیچیده توسط آنها دشوار می سازد.
پژوهشگران ام. ای. تی، مدلی عرضه كرده اند كه می تواند جزئیات كار را برمبنای فیزیك ربات و محیطی كه در آن قرار دارد، یاد بگیرد. این كار به مدل كمك می نماید تا از عهده تنظیم پارامترهای مربوط به كنترل حركت و طراحی برآید و این كار را با عنایت به وظایف خاص ربات انجام دهد.
"اندرو اسپیلبرگ"(Andrew Spielberg)، نویسنده ارشد این پژوهش اظهار داشت: ربات های نرم، ساختارهایی دارای ابعاد بی نهایت هستند كه می توانند در هر لحظه به روش متفاوتی تغییر شكل دهند. ما با ارائه یك توضیح احتمالی از حالت های ربات می توانیم نسبت به طراحی و كنترل آن اقدام نماییم.
این مدل، در شبیه سازی ها توانست به ربات های نرم دوبعدی و سه بعدی در انجام وظایف پیچیده ای مانند درنوردیدن مسافت های طولانی و یا رسیدن به هدف كمك نماید. ربات های با كمك این مدل توانستند سریع تر و دقیق تر از روش های دیگر به هدف برسند.
پژوهشگران قصد دارند این مدل را برای كمك به ربات های نرم واقعی هم به كار ببرند. به كار گرفتن این مدل در ربات های نرم واقعی می تواند به حل كردن مشكلات مربوط به جهان واقعی كه ممكنست كارآیی و دقت ربات ها را كاهش دهند، كمك نماید.
منبع:

1398/09/04
23:43:06
5.0 / 5
3995
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی