هدست مایكروسافت به نابینایان كمك می نماید در مكالمات گروهی شركت نمایند

هدست مایكروسافت به نابینایان كمك می نماید در مكالمات گروهی شركت نمایند نیو وبلاگ: پژوهشگران ˮمایكروسافتˮ نمونه اولیه یك هدست واقعیت افزوده را توسعه دادند كه ˮپروژه توكیوˮ( Project Tokyo) نام دارد و به افراد دارای اختلالات بینایی كمك می نماید كه در مكالمات گروهی شركت نمایند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "پروژه توكیو" از هدست واقعیت افزوده "هولولنز"(HoloLens) مایكروسافت استفاده می نماید تا صداهای راهنمای دقیقی را به فرد نابینا عرضه نماید تا در یك گروه افراد مختلفی را كه در حال صحبت كردن هستند، شناسایی كند.
همین طور این خاصیت یك صدای راهنمای ویژه هم دارد كه زمانی به صدا درمی آید كه فردی به كاربر دارای هدست نگاه كند. بدین سان توجه فرد نابینا جلب می شود.
تمامی جلوه های صوتی سیستم برای انتقال اطلاعات مربوط به آن مكان مهندسی شده اند. برای اینكه گاهی اوقات شنیدن صدای افرادی كه از ما فاصله دارند، دشوار است.
در این سیستم، صداهای راهنما برای افرادی كه در فاصله نزدیك و دور قرار دارند با هم متفاوت می باشد.
"پیتر بوشر" مهندس صدای این پروژه كه خود نابینا است، اظهار نمود: زمانی كه من در موقعیتی قرار دارم كه بیشتر از ۲ یا ۳ نفر قرار دارند، برخورد با آنها برایم دشوار است. به خصوص زمانی كه بعضی از این افراد را نشناسم. علت این دشواری هم این است كه مردم بیشتر از تماس چشمی و زبان بدن استفاده می نمایند تا فرد مخاطب خود برای آغاز یك مكالمه را باخبر سازند.
وی ادامه داد، این كار برای یك نابینا بسیار دشوار است.


یكی دیگر از خاصیت های هدست كه به فرد نابینا كمك می نماید، این است كه موجب می شود زاویه سر فرد نابینا با شخصی كه با وی در حال صحبت كردن است، تنظیم شود.
این پروژه در سال ۲۰۱۶ میلادی زمانی كه پژوهشگران مایكروسافت گروهی از ورزشكاران انگلیس در مسابقات پارالمپیك ریو دو ژانیرو را همراهی كردند، شروع شده است.
این ورزشكاران از سطح بینایی مختلفی برخوردار بودند و تیم تحقیقاتی مایكروسافت چالش های پیش روی این افراد در موقعیت های مختلف همچون فرودگاه و سایر اماكن عمومی را زیر نظر گرفتند.
"سیسی موریسون" محقق مایكروسافت اظهار كرد، بگذارید برای افراد نابینا چیزی بسازیم.
وی ادامه داد، ما در این پروژه با افراد نابینا همكاری می نماییم تا این افراد به ما كمك كنند دنیای آنها را بهتر تصور نماییم.
"Project Tokyo" تنها یك نمونه اولیه است و هیچ برنامه ی فوری برای عرضه آن به عموم وجود ندارد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/11/13
08:25:43
5.0 / 5
3891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی