مارك زاكربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه كرد

مارك زاكربرگ 25 میلیون دلار به بیل گیتس هدیه كرد نیو وبلاگ: مارك زاكربرگ و همسرش مبلغ بیست و پنج میلیون دلار به بنیاد خیریه بیل گیتس كه در راه تسریع توسعه درمان و واكسن برای كووید-19 تلاش می كند، اهدا كردند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "مارك زاكربرگ" و همسرش "پریسیلا چان" مبلغ 25 میلیون دلار به برنامه شتاب دهنده درمانی كووید-19 بیل گیتس اهدا كردند تا در كوشش برای جلوگیری از شیوع این بیماری همه گیر سهیم باشند.
موسسه خیریه مارك زاكربرگ و همسرش موسوم به "CZI" مبلغ 25 میلیون دلار به برنامه "شتاب دهنده درمانی كووید-19" كه توسط بنیاد خیریه "بیل گیتس" و همسرش "ملیندا گیتس" به راه افتاده است، اعطا كرده اند.
طبق اعلام وب سایت "CZI"، 25 میلیون دلار به برنامه "شتاب دهنده درمانی كووید-19" اختصاص داده شده است. این كمك مالی با همكاری "بنیاد بیل و ملیندا گیتس"، "مستركارت" و "ولكام" انجام شد.
این اولین كمك بزرگ زاكربرگ در ارتباط با كووید-19 است كه برای كمك به جهانیان برای توسعه یك درمان برای كروناویروس جدید و درنهایت ساخت یك واكسن انجام شده است.
بنیاد بیل و ملیندا گیتس تابحال كمك های شایانی به مبارزه با كووید-19 كرده است. همچون كمك به افراد مبتلا كه با یك چت ربات، وضعیت خودرا ارزیابی كنند، یك نرم افزار پیگیری برای ردیابی موارد جدید مبتلاشدن به كروناویروس و 100 میلیون دلار بودجه بشردوستانه برای تحقیقات در سراسر جهان در مورد این بیماری.


در بیانیه رسمی CZI آمده است: ما از همكاری با بنیاد گیتس، ولكام و مستركارت برای كمك به جامعه تحقیقات زیست پزشكی و تسریع در توسعه درمان كووید-19 هیجان زده ایم. این برنامه به پژوهشگران این امكان را می دهد تا به سرعت تشخیص دهند كه آیا داروهای موجود فواید بالقوه ای در مقابل كووید-19 دارند یا نه. امیدواریم كه این كوشش های هماهنگ به متوقف كردن شیوع كووید-19 و همین طور ارائه راهكارهای مشترك و قابل استفاده برای واكنش به این بیماری همه گیر در آینده كمك نماید.
هم اكنون با در اختیار داشتن این 25 میلیون دلار كمك مالی از "CZI" بنظر می رسد كل بودجه در دسترس كارشناسان جهانی از بنیاد بیل و ملیندا گیتس از 125 میلیون دلار به 150 میلیون دلار افزایش می یابد.
این بودجه اضافی به متخصصان كمك می نماید تا تحقیقات عمیق تری را برای توسعه درمان بالقوه انجام دهند.
این كمك از جانب زاكربرگ می تواند تنور مسابقه را برای توسعه و توزیع یك درمان جدید توسط شركت های داروسازی گرم كند. این بودجه همین طور ممكنست به پژوهشگران كمك نماید تا نگاه طولانی تری به داروهای موجود داشته باشند تا بتوانند عمیق تر بر اثرات بلقوه آنها بر كروناویروس تحقیق كنند.
منبع:

1399/01/09
00:13:52
5.0 / 5
2897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی