سبقت انرژی تجدیدپذیر از زغال سنگ در آمریكا بعد از ۱۳۰ سال

سبقت انرژی تجدیدپذیر از زغال سنگ در آمریكا بعد از ۱۳۰ سال نیو وبلاگ: اداره اطلاعات انرژی آمریكا(EIA) می گوید برای نخستین بار از سال 1885 تاكنون، تولید انرژی تجدیدپذیر از تولید انرژی از زغال سنگ در ایالات متحده سبقت گرفته است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سرانجام بررسی ماهانه اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده(EIA) منتشر گردید و حاوی خبرهای بسیار امیدوار کننده ای است.
حالا مصرف انرژی سالانه آمریکا از منابع تجدیدپذیر بیش از مصرف انرژی حاصل از زغال سنگ شده است و این نخستین بار است که چنین اتفاقی در بیش از ۱۳۰ سال قبل رخ داده است.
این اتفاق ناشی از کاهش مداوم میزان استفاده از زغال سنگ در یک دهه گذشته همراه با رشد استحصال انرژی تجدیدپذیر است. در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال ۲۰۱۸، مصرف زغال سنگ حدودا ۱۵ درصد کاهش یافته است و کل مصرف انرژی تجدید پذیر ۱ درصد افزایش یافته است.
اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده با تبدیل منابع انرژی به واحدهای معمولی گرما، به نام "واحدهای حرارتی بریتیش"(Btu)، نتایج خودرا بدست می آورد. این امر به این اداره اجازه می دهد انواع مختلف انرژی را با واحدهای مختلف فیزیکی مقایسه کند.
در سال ۲۰۱۹، مصرف زغال سنگ ایالات متحده برای ششمین سال متوالی کاهش یافته و به ۱۱.۳ کوادریلینیوم Btu رسید. این پایین ترین سطح در ۴۲ سال قبل است که تا حدودی به سبب افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش برق است.
در عین حال، کل مصرف انرژی تجدیدپذیر در کشور برای چهارمین سال پی در پی به عدد چشم گیر ۱۱.۵ کوادریلینیوم Btu در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. در این سال نیز شاهد تولید برق بیشتری از باد نسبت به آب بودیم.
امروزه انرژی تجدیدپذیر بیشتر از هر بخشی در ایالات متحده مصرف می شود: ۵۶ درصد در بخش برق، ۲۲ درصد در صنعت، ۱۲ درصد در حمل و نقل، ۷ درصد در مسکن و ۲ درصد در بخش های تجاری.
بااینکه در این بخش ها معمولاً از زغال سنگ استفاده می شد، اما امروزه بیشتر برای تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد. حدود ۹۰ درصد از مصرف زغال سنگ به بخش برق برمی گردد.
از جانب دیگر زیست توده(Biomass) در همه بخش ها مصرف می شود. زیست توده(یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که از مواد زیستی به دست می آید. بطور کلی زباله هایی که منشأ زیستی داشته باشند و از تکثیر سلولی پدید آمده باشند زیست توده نامیده می شوند.
در جهانی که پر است از انتشار گازهای گلخانه ای، تازه ترین گزارش EIA یک امید تازه شمرده می شود.
منبع:

1399/03/11
22:59:55
5.0 / 5
2337
تگهای خبر: اطلاعات , جهان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی