افزایش 5 و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی

افزایش 5 و چهار دهم درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه در دو ماهه اول سال جاری حجم كل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی ۵.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در دو ماهه اول سال جاری تعداد ۱۸ طرح سرمایه گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری در هیات سرمایه گذاری خارجی مصوب شده که نسبت به تصویب ۱۴ طرح در مدت مشابه سال قبل ۲۸.۶ درصد افزایش داشته است.
همینطور مجموع سرمایه گذاری این طرح ها در دو ماهه سال جاری معادل ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۴ درصد رشد داشته است، چونکه رقم سرمایه گذاری در ۱۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی طی دو ماهه اول سال قبل معادل ۳۹۵ میلیون و ۹۰۰ دلار بوده است.
پیشتر هم آمار سرمایه گذاری های خارجی مصوب تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه منتشر شده بود که بر مبنای آن در فروردین ماه سال جاری سیستان و بلوچستان بیشتر از ۷۰ درصد حجم سرمایه گذاری خارجی مصوب را به خود اختصاص داده و ۷۶ درصد سرمایه گذاری ها هم از جانب آلمان انجام شده است.
همینطور سهم صنعت از این طرح ها ۷۸ درصد و سهم تجارت و معدن هر کدام ۱۱ درصد از لحاظ تعداد بوده است.
بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه هم در گروه های ساخت مواد و محصولات شیمیایی و ساخت کک، فراورده های حاصل از تصفیه نفت و سوخت های هسته ای صورت گرفته است.منبع:

1399/03/30
21:39:21
5.0 / 5
2431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی