پژوهشگران آمریكایی بررسی كردند

پروتئین هایی كه می توانند به بررسی و درمان بهتر كووید-۱۹ كمك كنند

پروتئین هایی كه می توانند به بررسی و درمان بهتر كووید-۱۹ كمك كنند پژوهشگران آمریكایی، به ارزیابی پروتئین هایی پرداختند كه می توانند به بررسی بهتر كووید-19 و ارائه درمان آن كمك كنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از مجله ساینس ایمونولوژی، پژوهشگران آمریکایی با تحلیل توالی آر. ان. ای بیش از ۵۹ هزار سلول در خون بیماران توانستند به بررسی دقیق واکنش ایمنی بیماران نسبت به کووید-۱۹ بپردازند.
نتایج این بررسی نشان میدهد که تنظیم پروتئین موسوم به "اینترفرون نوع ۱"(IFN-I) در بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ بیشتر است. پژوهشگران معمولا این پروتئین را برای ارزیابی وضع بیمارانی مورد بررسی قرار می دهند که به خاطر مبتلاشدن به آنفلوانزای شدید بستری شده اند.
یافته های این پژوهش جدید حاکی از این هستند که درمان های ضدالتهابی کووید-۱۹ باید روی مسیر سیگنال دهی اینترفرون نوع ۱ متمرکز شوند و مولکول های التهابی مانند مولکول پروتئین "فاکتور نکروز توموری آلفا"(TNF) را هدف قرار دهند که در بروز کووید-۱۹ نقش دارند.
"سئونگ سئوک لی"(Seong Seok Lee)، از پژوهشگران "انجمن پیشبرد علوم آمریکا"(AAAS) و همکارانش، توالی آر. ان. ای را در سلول های خون بیماران مورد بررسی قرار دادند. هشت نفر از بیماران، به کووید- ۱۹ ملایم یا شدید و پنج نفر به آنفلوانزای شدید مبتلا بودند.
پژوهشگران دریافتند که واکنش التهابی مولکول پروتئین فاکتور نکروز توموری آلفا در همه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بالاست اما بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شدید، واکنش بیشتری در راه سیگنال دهی اینترفرون نوع ۱ دارند.
در مقابل، بیان ژن های در رابطه با اینترفرون نوع ۱ در بیماران مبتلا به آنفلوانزای شدید، بیشتر بود اما این بیماران، واکنش هایی مانند واکنش های بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ را تجربه نکردند.
نتایج این پژوهش، در کنار نتایجی که از بررسی موش ها به دست آمده است، اهمیت زمان بیان اینترفرون نوع ۱ را در تشخیص نتایج مبتلاشدن به کروناویروس نشان میدهد و امکان ارائه یک راهبرد درمانی را برای بیماری کووید-۱۹ فراهم می آورد.1399/04/22
15:06:53
5.0 / 5
2265
تگهای خبر: پژوهش , پژوهشگر , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی