توزیع ۴۶ هزار جعبه تخم نوغان در كشور

توزیع ۴۶ هزار جعبه تخم نوغان در كشور معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: سال جاری ۴۶ هزار و ۱۰۰ جعبه تخم نوغان با قیمت یارانه ای در اختیار پرورش دهندگان قرار گرفت.به گزارش نیو وبلاگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی مرتضی رضایی در بازدید از مزرعه کرم ابریشم در حاشیه استان تهران اظهار نمود: سال جاری نسبت به سال ۹۷ تولید پیله کرم ابریشم بیشتر از ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و به بیشتر از ۱۶۰۰ تن پیله تر خواهیم رسید.

وی اضافه کرد: با عنایت به این که نهاده مورد نیاز این نوع دام برگ درخت توت بوده و در مناطق مختلف کشور امکان توسعه این درخت به سادگی وجود دارد، پیشبینی می شود این حرفه یکی از مشاغل جانبی با درآمد بسیار بالا برای کشاورزان محسوب شود.

رضایی با اشاره به افزایش قیمت واردات نخ ابریشم تصریح کرد: با عنایت به تغییرات نرخ ارز، واردات نخ ابریشم با ارز نیمایی به صرفه نیست و این صنعت می تواند از خروج ارز جلوگیری کرده و درآمد بالایی ایجاد کند؛ ضمن اینکه خانم ها هم می توانند در کنار خانواده به این شغل مشغول باشند.

وی اضافه کرد: در چند سال قبل وزارت جهاد کشاورزی با تأمین تخم نوغان اصلاح شده از این صنعت حمایت کرده است.

معاون امورر تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با افزایش تعداد جعبه نوغان در کشور خاطرنشان کرد: از ۲۲ هزار جعبه تخم نوغان در سال ۹۷، سال جاری به ۴۶ هزار و ۱۰۰ جعبه تخم نوغان دست پیدا کرده ایم که با قیمت یارانه ای در اختیار پرورش دهندگان قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: صنایع جانبی این صنعت مانند فرش و منسوجات ابریشمی جز صنایعی است که نیازمند نخ ابریشم هستند و با توسعه پرورش این دام از واردات ابریشم جلوگیری می شود.

رضایی تاکید کرد: معاونت امور دام جهت پشتیبانی از تولید داخل، پیشنهاد افزایش تعرفه واردات ابریشم از خارج را داده است که امیدواریم عملیاتی شود.1399/04/27
12:09:49
5.0 / 5
2330
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی