سازمان غذا و دارو ایالات متحده:

اكسیژن درمانی بیماران كرونائی در خانه خطرناكست

اكسیژن درمانی بیماران كرونائی در خانه خطرناكست نیو وبلاگ: خراسان رضوی بیماران مبتلابه كووید-19كه بدون علامت هستند یا علایم خفیفی را تجربه می كنند معمولا طی دو هفته بهبود می یابند و بیشتر آنان نیازی به بستری شدن در بیمارستان و استفاده از دستگاه های اكسیژن ساز ندارند. این بیماران باید در زمان قرنطینه، علایم خودرا كنترل كنند و به سفارش های پزشكان برای درمان در خانه عمل كنند.


به گزارش نیوز، نظارت بر اکسیژن در خانه با دستگاه پالس اکسی متر روش خوبی است چون این دستگاه می تواند به بیمار در مورد بروز مشکلات تنفسی قریب الوقوع هشدار دهد؛ هنگامی که میزان اشباع اکسیژن به زیر ۹۴ کم شود، ممکنست نیاز به مراقبت پزشکی باشد. پزشکان ممکنست برای درمان بیماران از اکسیژن درمانی و سایر روش های درمانی استفاده کنندکه فقط در بیمارستان ها دردسترس است اما به سبب افزایش روزانه تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ بعضی از سیستم های پزشکی تحت فشار زیادی قرار دارند. حتی اگر هم اکنون، بیماران بیشتری نسبت به ماه مارس و آوریل تحت درمان قرار می گیرند و از خطر مرگ دور می شوند، بعضی از بیماران ممکنست برای بهبودی هفته ها نیازمند دستگاه های اکسیژن و دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) باشند.
در حال حاضر سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) هشدار می دهد که بیماران مبتلابه کووید-۱۹ نباید اهتمام کنند عوارض تنفسی کووید-۱۹ را با بهره گیری از یک دستگاه پزشکی در خانه درمان کنند، برای اینکه ممکنست این عمل ضرری بیش از فایده لطمه رسان داشته باشد.
این آژانس چند روز پیش با به روزرسانی مطالب وب سایت خود در مورد تغلیظ کننده های اکسیژن و پالس اکسیمترها هشدار داد. از دستگاه های ذکرشده در خانه به شکل گسترده با مشخص شدن آلودگی به کروناویروس استفاده می شود.
دستگاه های پزشکی تغلیظ کننده اکسیژن که برخی افراد برای مدیریت بیماری در خانه از آنها استفاده می نمایند، دستگاه هایی هستند که می توانند نیتروژن را از هوای اتاق فیلتر کرده و مقدار اکسیژن بیشتری را به بیماران عرضه کنند. خیلی از افراد از بیماریهای مزمن رنج می برند و نیاز به اکسیژن درمانی در خانه دارند. چنین وسایلی می توانند به آنها کمک کنند تا بهتر تنفس کنند و به قسمتی از زندگی روزمره آنان تبدیل گشته است.
با این وجود، افرادی که در خانه به غلظت اکسیژن نیاز دارند از این وسایل با تجویز پزشک معالج استفاده می نمایند اما حالا این سازمان هشدار می دهد که مردم نباید اهتمام کنند از دستگاه های موجود برای درمان نارسایی تنفسی ناشی از کروناویروس کووید-۱۹ در خانه استفاده کنند مگر اینکه توسط ارائه دهنده خدمات بهداشتی تجویز شده باشد.
استفاده از اکسیژن بدون مشورت با پزشک ممکنست بیشتر از فواید آن برای بیمار مضر باشد. ممکنست درنهایت اکسیژن زیاد یا کم مصرف شود و تصمیم گیری جهت استفاده از چنین دستگاه هایی بدون نسخه پزشک منجر به مشکلات جدی سلامتی مانند مسمومیت اکسیژن ناشی از دریافت اکسیژن بیش ازحد شود. همین طور می تواند منجر به تاخیر در درمان بیماریهای جدی مانند درمان بیماری کووید-۱۹ شود.
حتی اگر اکسیژن حدود ۲۱ درصد از هوای اطراف ما را تشکیل می دهد، تنفس غلظت بالای اکسیژن ممکنست به ریه ها لطمه برساند. از جانب دیگر، نداشتن اکسیژن کافی به خون وضعیتی به نام هیپوکسی نیز می تواند به قلب، مغز و سایر اندام ها لطمه برساند.
این سازمان به افراد سفارش می کند برای ارائه مشاوره در مورد اکسیژن درمانی با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی مشورت کنند، همین طور تاکید کرده خطر در استفاده از این دستگاه ها نیست بلکه طریقه استفاده از دستگاه نیز مهمست.


موارد مهم در زمان استفاده از دستگاه های تغلیظ کننده اکسیژن
از تغلیظ کننده یا هر نوع محصول اکسیژن، نزدیک شعله باز یا هنگام استعمال دخانیات استفاده نکنید.
تغلیظ کننده را در یک فضای باز قرار دهید تا احتمال خراب شدن بیش ازحد دستگاه کم شود.
هیچ منافذی را در کنترل کننده اکسیژن مسدود نکنید برای اینکه این امر ممکنست بر کارایی دستگاه تاثیر بگذارد.
به طور منظم دستگاه خودرا بررسی کنید تا مطمئن شوید اکسیژن کافی دریافت می کنید.
FDA متذکر شده است دستگاه های تغلیظ کننده اکسیژن که به صورت آنلاین یا بدون نسخه فروخته و استفاده می شوند، تایید یا نفی نمی کند.
منبع:

1399/08/21
14:22:23
5.0 / 5
1179
تگهای خبر: آنلاین , پزشكی , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی