پیش بینی وضعیت ابتلاء به كرونا بوسیله بررسی وضعیت كادر درمان

پیش بینی وضعیت ابتلاء به كرونا بوسیله بررسی وضعیت كادر درمان پژوهشگران ایرلندی باور دارند که با بهره گیری از داده های مربوط به ابتلای کادر درمان به کووید-۱۹ می توان یک سیستم هشدار برای آگاهی از ویروس های آینده ارائه داد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از فلیپبرد، پژوهش جدیدی نشان داده است که ابتلای کادر درمان به کووید-۱۹ طی اولین موج همه گیری، نمونه دقیقی از ابتلای عموم را عرضه می دهد و حاکی از این است که شاید بتوان داده های به دست آمده از کادر درمان را برای ارزیابی سریع شدت ویروس های آینده به کار گرفت.
پژوهشگران "کالج سلطنتی جراحان در ایرلند" ( RCSI )، داده های در ارتباط با ابتلای کادر درمان و پیشروی اولین موج کووید-۱۹ را با استفاده از گزارش روزانه تعداد مبتلایان در ایرلند ارزیابی کردند. مدلهای کامپیوتری با استفاده از داده های مشابه در چهار کشور آلمان، انگلستان، کره جنوبی و ایسلند، نحوه پیشروی بیماری را در کشورهای متفاوت نشان دادند که با روش آزمایش، ردیابی و محدودیت های قرنطینه آنها مرتبط بود.
پژوهشگران دریافتند که داده های در ارتباط با کادر درمان، تصویر دقیق تری را در مورد نحوه همه گیری کووید-۱۹ عرضه می دهد. این مورد نشان داده است که دولت ها می توانند از داده های در ارتباط با کادر درمان برای تصمیم گیری در مورد اجرای محدودیت ها، آزمایش گسترده و ردیابی ویروس های آینده استفاده کنند.
"دونال اوشیا" (Donal O'Shea)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: همانطور که تجربه ما در مورد کووید-۱۹ نشان داد، اجرای اقدامات بموقع برای مقابله با بیماری می تواند به نجات جان افراد و کاهش شیوع بیماری کمک نماید. در هر حال، آزمایش در مقیاس گسترده می تواند زمان بر باشد و به تاخیر در تصمیم گیری و به خطر افتادن جان بیماران منجر شود. دولت ها می توانند با استفاده از داده های در ارتباط با کادر درمان، تصمیم های آگاهانه ای را در مورد اقدامات بموقع هنگام ظهور ویروس بگیرند.
این پژوهش نشان داده است که تعداد کمی از کشورها می توانند سیستم های کارآمدی را ایجاد کنند که همه افراد را مورد بررسی قرار دهد و به قرنطینه افراد مبتلا به کووید-۱۹ بپردازد.
دکتر "دان وو" (Dan Wu)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: راه اندازی سیستم های آزمایش در مقیاس گسترده برای کادر درمان، بسیار ساده تر از تنظیم یک برنامه مشابه برای همه است چونکه زیرساخت آزمایش بیماری ها همیشه در محیطهای درمانی وجود دارد.
این پژوهش، در مجله "PLOS ONE" به چاپ رسیده است.1400/02/14
13:58:09
0.0 / 5
743
تگهای خبر: پروژه , پژوهش , پژوهشگر , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی