بیش از ۱۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران واكسینه شدند

بیش از ۱۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال مازندران واكسینه شدند ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران که تابحال 206 هزار نفر معادل بیشتر از 10 درصد از جمعیت بالای 18 سال استان واکسن کرونا دریافت کرده اند.


دکتر قاسم اویس روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا جمعیت بالای ۱۸ سال استان را ۲ میلیون نفر اعلام نمود و افزود که به ۲۱ هزار از این تعداد دوز کامل واکسن کرونا تزریق شد و ۱۸۵ هزار نفر دیر هم تنها دوز نخست را دریافت نمودند.
وی با بیان اینکه واکسینه جمعیت استان برمبنای اولویت بندی کلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود، اظهار داشت: تا کنون از جمعیت ۵۱ هزار نفری ۸۰ سال به بالا ۴۱هزار نفر برابر با ۸۰ درصد آنان واکسن دریافت کرده اند.
وی جمعیت ۷۵تا ۸۰ ساله مازندران را ۳۹ هزار نفر اعلام نمود و اضافه کرد: تا کنون ۳۰ هزار نفر از این گروه سنی برابر با ۷۸ درصد واکسن کرونا را دریافت نمودند.
اویس اظهار داشت: همین طور از جمعیت ۶۵ هزار نفری در گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال استان نیز ۳۵هزار نفر برابر با ۵۵ درصد واکسینه شده اند.
وی جمعیت ۶۵ تا ۷۰ سال استان را نیز ۶۵ هزار نفر برآورد کرد و گفت: تا کنون ۱۸ هزار نفر از این گروه سنی معادل ۲۸ درصد واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
نوبت به ۶۰ ساله های روستایی رسید
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همین طور از فرا رسیدن نوبت دریافت واکسن توسط گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ ساله ساکن روستاهای استان آگاهی داد و از این گروه سنی خواست تا برای دریافت نوبت ثبت نام کنند.
وی اشاره کرد: طبق برنامه تزریق واکسن این گروه سنی فقط برای جمعیت روستایی استان است و لازم است این افراد در سایت http: //salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
دکتر اویس اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران نوبت دهی را با هدف جلوگیری از ازدحام انجام می دهد و افراد بعد از ثبت نام حتما منتظر دریافت پیامک باشند و برمبنای برنامه زمان بندی اعلام شده برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
براساس آمارهای رسمی، حدود ۴۳ درصد از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری مازندران در مناطق روستایی سکونت دارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه هیچ کمبودی برای تزریق واکسن کرونا در استان وجود ندارد و طبق اولویت بندی وزارت بهداشت سهمیه استان دریافت و تزریق می شود، توضیح داد: تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارای سهمیه واکسن هستند و وزارت بهداشت هم طبق آمار جمعیتی واکسن ها را به تعداد مورد نیاز افراد مشمول زیر پوشش هر دانشگاه به موقع در اختیار قرار می دهد.
بر اساس آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل آمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان تا ظهر روز چهارشنبه پنجم خرداد به۴۶۷ نفر کاهش یافته است.منبع:

1400/03/06
13:52:19
0.0 / 5
509
تگهای خبر: پزشكی , دانشگاه , درمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی