درسال تحصیلی جدید؛

17 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اضافه می شود

17 رشته جدید در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اضافه می شود به گزارش نیو وبلاگ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید ۱۷ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اضافه خواهد شد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایرنا، محمد مهدی صدوقی در مراسم پانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن تشریح بخشی از عملکرد معاونت آموزشی دانشگاه در سالی که گذشت اظهارداشت: شیوع گسترده کرونا در اسفند ۱۳۹۸ کلاس های حضوری و آزمون های دانشگاهیان را به تعطیلی کشاند.
وی اضافه کرد: این اپیدمی پس از گذشت بیشتر از یکسال در سرتاسر دنیا همچنان ادامه دارد و حوزه آموزش و برگزاری حضوری کلاس ها را با چالش هایی روبرو کرده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با بیان اینکه در ابتدای انتشار ویروس کووید ۱۹ آموزش ها با سکون مواجه گشتند، تصریح کرد: خوشبختانه در سالی که گذشت آموزش دروس در بستری فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی به اوج خود رسید و پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این عرصه داشته ایم.
دکترصدوقی همینطور اظهار داشت: از ۱۶ فروردین ماه ۱۳۹۹ فعالیتهای مجازی در بالاترین سطح به دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ارائه شده است.
وی ضمن اشاره به روند آموزش مجازی در سامانه نوید، از برگزاری کلیه دروس به صورت مجازی و تعاملی در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه با استفاده از سامانه مذکور اطلاع داد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، اضافه کرد: افزایش پهنای باند آموزش مجازی، ارتقا شاخص کل کلاس های آنلاین، بارگذاری تعداد محتوای الکترونیکی بر روی وبسایت گروههای آموزشی و برگزاری ۲۹ هزار کلاس آنلاین از دیگر برنامه های دانشگاه در عرصه آموزش است.
وی افزود: در سالی که گذشت مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با ۲۵۲ کامپیوتر برای خدمت با کیفیت تر آموزشی به اساتید و دانشجویان افتتاح شده است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه ضمن اشاره به تجهیز دانشگاه به مرکز آموزش های شبیه سازی شده اظهارکرد: این مرکز با هدف ارتقا آموزش در حوزه پایه و بالین فعالیتهای منحصر بفردی در دستور کار دارد.
دکتر صدوقی افزود: در دوسال اخیر دونوبت فراخوان در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برگزار شد؛ در نوبت اول ۷۷ عضو هیئت علمی و در نوبت دوم ۶۴ عضوهیئت علمی جذب شدند.
به گفته وی، جذب بیشتر از ۵۶ عضو هیئت علمی با تعهدات قانونی و تبدیل وضعیت استخدامی ۳۰ نفر از اساتید دانشگاه هم در دوسال اخیر انجام شده است.
صدوقی در ادامه به روند عملکرد هیئت ممیزه دانشگاه در سالی که گذشت اشاره نمود و توضیح داد: در سال سخت مبارزه با کرونا جلسات هیئت ممیزه دانشگاه تعطیل نشد و ۲۱۵ پرونده ارتقا اعضای هیئت علمی مورد بررسی قرار گرفت، این روند در مقایسه با سال مشابه قبل رشد سه برابری داشته است.
وی از درخشش دانشجویان دانشگاه در ۱۲ المپیاد علمی و کسب رتبه های درخشان دانشجویی اطلاع داد و اظهار داشت: کسب ۱۷ رتبه و دریافت مدال های طلا، نقره و برنز ازسوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی باعث افتخار و بالندگی این دانشگاه است.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به تداوم روند آموزش مداوم در بحران کرونا به اجرای ۲۶۴ برنامه عملیاتی توسط این واحد اشاره نمود.
وی در ادامه به راه اندازی سامانه ارزشیابی یکپارچه اعضای هیئت علمی با عنوان سامانه ساعی اشاره نمود و اضافه کرد: ثبت فعالیتهای علمی و ارتقای مرتبه اساتید دانشگاه در بستر این سامانه آماده ودرحال بارگذاری است.
به گزارش روز یکشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، استقرار سامانه لاگ بوک الکترونیک در کلیه گروههای بالینی دانشگاه یکی دیگر از اقدامات معاونت آموزشی بود که دکتر صدوقی به آن اشاره نمود و توضیح داد: این دانشگاه یکی از دانشگاههای پیشرو در استقرار لاگ بوک الکترونیک در تمام رشته ها است.
وی اضافه کرد: اطلاع رسانی بموقع و صحیح به دستیاران دربستر سامانه، نحوه مشارکت فعالیتهای آموزشی و بالینی دستیاران و مدیریت نحوه مشارکت آنها، ثبت و ارزشیابی اعضای هیئت علمی توسط دستیاران و برنامه ریزی لاگ بوک الکترونیک ویژه دانشجویان دکترای تخصصی و ارشد همچون کارکردهای سامانه لاگ بوک الکترونیک دانشگاه است.
صدوقی در ادامه با تکیه بر اینکه افزایش فعالیت آموزشی و طرح آن در کمیته دانش پژوهشی منجر به ارتقا علمی اعضای هیئت علمی دانشگاه خواهد شد، از معرفی گروههای شاخص برتر در پانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اطلاع داد.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی جدید ۱۷ رشته در مقاطع مختلف تحصیلی به رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی اضافه خواهد شد.منبع:

1400/03/09
20:41:25
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی