در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی؛

رئیس جمهوری: تمهیدات لازم برای تسریع در واردات واکسن به کار گرفته شود

رئیس جمهوری: تمهیدات لازم برای تسریع در واردات واکسن به کار گرفته شود به گزارش نیو وبلاگ رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بعد از بحث و بررسی آخرین وضعیت تأمین منابع ارزی واردات واکسن کرونا، دستور داد همه اقدامات و تمهیدات لازم برای تسریع در تأمین منابع لازم برای واردات واکسن به میزان مورد نیاز با اولویت به کار گرفته شود.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، در جلسه امروز - سه شنبه - همینطور دو مبحث تأمین نیاز ارزی کالاهای اساسی و هم دارو، تجهیزات پزشکی و توزیع سریع کالاهای اساسی دپو شده در بنادر، در سطح کشور مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه گزارشی از وضعیت میزان ذخایر کالاهای اساسی عرضه و با عنایت به وضعیت بسیار مناسب کالاهای موجود در بنادر، مقرر شد، تأمین ارز این کالاها پیگیری شده و جریان انتقال و توزیع کالاها در سطح کشور بدون وقفه بگونه ای ادامه یابد که در آینده نزدیک شاهد بهبود وضعیت دسترسی به کالاها در سرتاسر کشور باشیم.
در مبحث انتقال کالا از بنادر هم آخرین وضعیت فرایند ترخیص کالاها و مجموعه اقدامات لازم برای سرعت بخشیدن به این امر مطرح و مقرر شد دستگاههای اجرایی مربوطه با جدیت مبحث را پیگیری و به روند ترخیص و انتقال کالا از گمرکات سرعت ببخشند.
رییس جمهوری همینطور در این نشست بر ضرورت اصلاح فرایند تخصیص ارز لازم برای واردات کالا و هم راهکارهای تسریع در ترخیص و انتقال کالا به داخل کشور تصریح کرد.


منبع:

1400/05/19
22:15:07
0.0 / 5
1345
تگهای خبر: اقتصاد , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی