رییس سازمان بسیج مستضعفین كشور:

گام پنجم طرح سردار شهید سلیمانی، واکسیناسیون عمومی است

گام پنجم طرح سردار شهید سلیمانی، واکسیناسیون عمومی است نیو وبلاگ: رئیس سازمان بسیج مستضعفین اعلام نمود که گام پنجم طرح سپهبدشهیدحاج قاسم سلیمانی با کمک وزارت بهداشت درمان و دانشگاه های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «سردار غلامرضا سلیمانی» روز پنجشنبه در نشست ارتقا طرح شهید سلیمانی که با حضور سردار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «سعید نمکی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: ویروس کرونا در پیک پنجم شرایط نامناسبی را در کشور رقم زده است که باید همه نهادها برای قطع زنجیره کرونا تلاش کنند.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور اضافه کرد: پیش از این با همدلی و همراهی بین وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه های علوم پزشکی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پایگاه های مقاومت بسیج موفق شدیم یک تجربه افتخار آمیز را پارسال در قالب اجرای طرح سپهبد شهید پاسدار حاج قاسم سلیمانی به منظور کاهش نرخ مبتلا شدن در کشور و قطع زنجیره ویروس کرونا انجام دهیم.
وی ضمن اشاره به روزرسانی این طرح اظهار داشت: از آغاز سال جاری و در گام پنجم، طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی با کمک به وزارت بهداشت، درمان و دانشگاه های علوم پزشکی به واکسیناسیون عمومی اختصاص دارد.
غلامرضا سلیمانی خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکید رهبر معظم انقلاب که همه ما را مکلف به تلاش مضاعف در مقابله با کرونا فرمودند، امروز طرح شهید سلیمانی بدون تعطیل شدن با
تمرکز بیشتر و تشدید اقدامات فعالیت می کند و از همه امکانات و ظرفیت های بسیچ و سپاه برای موفقیت در این مرحله هم استفاده خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه طرح سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی یک طرح محله و مسجد محور با همکاری خانواده ها و آحاد جامعه است، اظهار داشت: مهم ترین مساله در این طرح بیماریابی و تمرکز بر پیشگیری است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با تقاضا از وزیر بهداشت در خصوص افزایش تست ها کرونا عنوان کرد: در این صورت می توانیم برای عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در همه جغرافیایی کشور با کمک دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان، بیماریابی را انجام دهیم. بخصوص از راه تست های سریع و سایر روش هایی که برای بیماریابی وجود دارد.
وی با تکیه بر فراوانی ظرفیت های بسیج افزود: لازم است قرنطینه های هوشمند را اجرا نماییم تامطمئن شویم که بیمار در جامعه حضور غیرضروری ندارد. البته شرایط درمانی در مراکز درمانی و منزل بیماران به خوبی پیش می رود و این نشانه موفقیت در پشتیبانی از بیماران در منازل آنها است.
سلیمانی با اشاره به اینکه ۱۳۰ نقطه بعنوان مراکز تجمیع واکسیناسیون در سپاه های استانی تشکیل شده است، تصریح کرد: این مراکز غیر از مراکز سایر نیروهای مسلح است و در ۲۴۰ نقطه هم هم به صورت مشترک حضور داریم. همینطور ما این آمادگی را داریم که نسبت به تهیه مراکز قرنطینه کوچک مثل مهمانسراها و قرنطینه خانگی و بیماریابی همکاری نماییم.
کارفرهنگی برای مهار کرونا به درستی انجام نشد
در این نشست «سعید نمکی» هم در سخنانی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با همکاری بسیج و سپاه پاسداران انقلاب برگزار شد و مبنای آن حرکت بسیجی و انقلابی بود و مزین به نام شهید سلیمانی است که توفیق های بسیاری به دست آوردیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به سفر اخیر خود به مشهد اظهار داشت: در ۷ روز بیشتر از ۷۰۰ پرواز به این شهر از نقاط مختلف کشور و کشورهای همسایه بدون رعایت پروتکلهای بهداشتی انجام شده است، این در حالیکه کادر درمان همچنان در جبهه مقابله با کرونا هستند اما عده ای کار را رها کرده اند بنابراین شاهد از دست رفتن عزیزانمان هستیم.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به اوج گیری باردیگر کرونا اظهار داشت: متاسفانه از همراهی کار فرهنگی و بهداشتی با کار محکم برای قرنطینه محروم شدیم. در حالیکه در خیلی از کشورهای پیشرفته حتی با استفاده از تانک و جریمه، همه را مجبور به رعایت پروتکلهای بهداشتی و قرنطینه می کنند. اما در کشور ما قدرت محکمی در اعمال حاکمیت پروتکلهای بهداشتی نمی بینیم.
نمکی تصریح کرد: متاسفانه پشتیبانی های لازم از بسیج و کادر درمان انجام نشد و از آن یک میلیارد دلار که مقام معظم رهبری تخصیص دادن هنوز بخشی مانده که دریافت نکرده ایم و بخشی هم که دریافت کردیم قطره چکانی بود.


منبع:

1400/05/21
11:54:24
0.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی