سیارکی به بزرگی برج ایفل ماه آتی به نزدیکی زمین می رسد

سیارکی به بزرگی برج ایفل ماه آتی به نزدیکی زمین می رسد نیو وبلاگ: به قول ناسا، سیارکی به بزرگی برج ایفل درحال نزدیک شدن به زمین است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، این سیارک "به طور بالقوه خطرناک" در تاریخ ۱۱ دسامبر(۲۰ آذر) از فاصله ی ۲.۴ میلیون مایلی(۳.۸ میلیون کیلومتری) زمین عبور می کند بدین سبب نیازی به ترس و وحشت نیست.
بااینکه این سیارک ۳۳۰ متری "۴۶۶۰ Nereus"، تهدیدی برای زمین حساب نمی گردد اما طبق پیش بینی ها طی دهه های پیش رو ۱۲ بار دیگر از کنار زمین عبور خواهدنمود و نزدیک ترین فاصله را در تاریخ ۱۴ فوریه سال ۲۰۶۰ خواهد داشت. در این سال، سیارک "۴۶۶۰ Nereus" تنها ۷۴۵ هزار و ۶۴۵ مایل(یک میلیون و ۲۰۰ هزار کیلومتر) از زمین فاصله خواهد داشت.
برای مقایسه در نظر داشته باشید که فاصله ماه تا زمین حدود ۲۳۹ هزار مایل(۳۸۴هزار کیلومتر) است.
این سیارک نخستین بار در سال ۱۹۸۲ کشف شده و از آنجائیکه در مداری نزدیک به زمین در گردش است برای فضاپیماها قابل دسترس است.
هم اکنون برنامه ای برای اکتشاف این سیارک وجود ندارد اما ناسا طی ماموریت رباتیک "NEAR" و ژاپن در ماموریت "هایابوسا"(Hayabusa) قصد کاوش این سیارک را دارند.
ماه گذشته امارات متحده عربی اعلام نمود که برنامه هایی برای کاوش سیارک ها دارد و نخستین کشور عربی خواهد بود که دست به چنین کاری می زند.
ماموریت آنها مقرر است در سال ۲۰۲۸ شروع شود و طی آن هفت سیارک همچون زهره مورد بررسی قرار بگیرد و در سال ۲۰۲۳ فرودی بر یک سیارک صورت گیرد.
گذر سیارک های بزرگ از کنار زمین پدیده غیرمعمولی نیست. در ماه مارس(اسفند-فروردین) سیارکی بزرگ از فاصله ی یک میلیون و ۲۵ هزار مایلی از زمین گذر کرد.
ناسا سیارک هایی که در فاصله ی چهار میلیون و ۶۵ هزار مایلی(شش میلیون کیلومتری) از زمین قرار می گیرند و قطری بیشتر از ۵۰۰ فوت(۱۵۲ متر) دارند را در دسته ی "به طور بالقوه خطرناک" قرار می دهد.1400/08/18
11:22:04
0.0 / 5
520
تگهای خبر: ربات , رباتیك , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی