ناسا آهنگ زمین را در فضا پخش می کند

ناسا آهنگ زمین را در فضا پخش می کند دانشمندان ناسا فکر می کنند که ˮدرختان آوازخوانˮ می توانند ما را به جهانی دیگر نزدیک کنند و قصد دارند از هم نوایی درختان به روشی جالب، بدین منظور استفاده کنند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پروژه ای به رهبری گروهی از دانشمندان ناسا که هنر و علم را با هم درآمیخته است، تحت عنوان "درخت زندگی"(The Tree of Life) می خواهد زمین و فضا را از راه آوازی که دو قرن طول خواهد کشید، به هم متصل کند.
و این هم نوایی غیرمعمول از راه امواج رادیویی بین یک فضاپیما در مدار نزدیک زمین و مجموعه ای از درختانی که به شکل یک سیستم آنتن زنده آماده شده اند، منتقل می شود.
این خبر مثل یک فیلم علمی-تخیلی به نظر می آید و هرچه بیشتر در مورد آن بدانید جالب تر می شود. در واقع این پروژه بعنوان بخشی از یک تلاش بزرگتر برای طراحی یک فضاپیمای بالقوه در آینده که قادر به رسیدن به سیاره "پروکسیما بی" که یک سیاره فراخورشیدی واقع در فاصله ۴.۲ سال نوری از ما است، شروع شده است.
این سیاره فراخورشیدی از این جهت خاص است که دمای آن تقریباً شبیه به زمین است و به اندازه ای ملایم است که آب مایع می تواند روی سطح آن وجود داشته باشد و ازاین رو می تواند میزبان حیات باشد. با این وجود، با فناوری های فعلی ما، رسیدن به این سیاره حدود ۶۳۰۰ سال طول می کشد. ازاین رو دانشمندان به دنبال پیشرفت هایی هستند که مرزهای طول عمر تکنولوژیکی را جابجا کند.
ایده این است که درختان به سنسورهای دیجیتال مجهز خواهند شد که تغییرات محیط اطراف شان را تشخیص دهند. سپس نرم افزار سفارشی ناسا، آن داده ها را به فرکانس های صوتی تبدیل می کند که به فضاپیمای حاضر در مدار زمین منتقل می شود. سپس فضاپیما در مرحله بعدی، اطلاعات در ارتباط با قابلیت عملیاتی خویش را ارسال خواهد نمود.
"جولیا کریستنسن" رئیس "بنیاد آهنگ فضایی" که در نقطه تقاطع علم و هنر قرار دارد، توضیح داد: همانطور که نور، آب و دما در درخت تغییر می کند، آهنگ، حجم صدا و صدای کلی این آهنگ هم تغییر می کند.
وی ادامه داد: در کوتاه مدت، زمانی که روز به شب تبدیل می شود، با عبور ابرها از روی درخت، تغییر فصل ها و غیره، تغییراتی را در این آهنگ می شنویم. اما در دراز مدت، طی دهه ها یا قرن ها ما شاهد تغییرات عمده جهانی در آب و هوا و سایر تغییرات در سیاره خود خواهیم بود.
در حالیکه محققان این پروژه می توانستند تقریباً هر چیزی را برای واسطه گری در این سیستم ارتباطی آزمایشی انتخاب کنند، آنها تصمیم گرفتند درختان را انتخاب کنند، چونکه آنها چندین دهه به حیات خود ادامه می دهند و داستانی فراگیرتر از زندگی روی زمین را روایت می کنند.
فضاپیمای مورد استفاده در این آزمایش که انتظار می رود به صورت مداوم برای ۲۰۰ سال کار کند، هنوز ساخته نشده است. با این وجود، طبق گفته "استیو ماتوسک" مدیر طراحی های مفهومی پیشرفته در آزمایشگاه نوآوری ناسا اعلام نموده است که این تیم آزمایش نمونه های اولیه مبتنی بر تاسواره ها را از سال آینده آغاز خواهد نمود و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، دو درختِ اول آغاز به نواختن آهنگ های خود در نیویورک و لس آنجلس خواهند کرد.1400/08/26
11:39:58
0.0 / 5
445
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی