افزایش ۲ برابری تختهای بیمارستانی رهاورد سفر وزیر بهداشت به طارم

افزایش ۲ برابری تختهای بیمارستانی رهاورد سفر وزیر بهداشت به طارم نیو وبلاگ: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه در دهمین سفر استانی رئیس جمهوری به زنجان، به نمایندگی از دولت به شهرستان طارم سفر کرد که حامل خبرهای خوبی برای مردمان زحمتکش این منطقه همچون افزایش 2 برابری تختهای تنها بیمارستان این شهر بود.


طارم، یکی از شهرستان های استان زنجان با مرکزیت شهر "آب بر" است، این شهرستان در شمال این استان واقع شده و با استانهای گیلان، قزوین و اردبیل همسایه است، جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ خورشیدی، بیش از ۴۶ هزار نفر است.
عبور رودخانه قزل اوزن بعنوان شاهرگ حیاتی این شهرستان توانمندی کشاورزی این شهرستان را ۲ چندان کرده و سبب رشد، توسعه و رونق اقتصادی منطقه گردیده تاحدی که بعنوان قطب کشاورزی خصوصاً در حوزه کشت محصول زیتون شناخته می شود.
به گفته مسئولان این شهرستان، این منطقه با وجود ظرفیت های بالای در زمینه های مختلف همچنان کاستی های فراوانی در زمینه های مهم همچون، آب و راه و از همه مهمتر حوزه بهداشت و درمان وجود دارد که در صورت توجه جدی دولتمردان می تواند نتیجه خوب و از همه مهمتر رضایت عمومی را فراهم آورد.
زهرا توفیقی یکی از شهروندان توفیقی با اعلان اینکه یکی از مطالبات جدی طارمی ها، توجه بیشتر به حوزه بهداشت و درمان است در این خصوص به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: تنها بیمارستان این شهر کمبودهای زیادی دارد، بطوری که دسترسی به متخصصان ناممکن بوده و در صورت حضور نیز چند ساعت به این کار مبادرت می کنند.
بر این اساس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز پنجشنبه در قالب دهمین سفر ریس جمهوری به این شهرستان استان سفر کرده تا از نزدیک با مشکلات این شهر آشنا شود و در نهایت نکات وموارد موجود را به گوش دولتمردان برساند.
افزایش تخت بیمارستان شهدای طارم از ۳۲ به ۶۴ تخت
وزیر بهداشت در جلسه شورای اداری طارم حامل خبرهای خوبی برای مردمان زحمتکش این دیار از کشورمان بود.
وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی فعلی این شهر برای رشد و ارتقا در نوع خدمات رسانی در این شهرستان اظهار داشت: به زودی شاهد افزایش تخت های بیمارستانی در مراکز درمانی این شهرستان خواهیم بود.
این عضو کابینه سیزدهم به این نکته اشاره نمود که موضوع کمبود آمبولانس نیز برطرف خواهد شد و از سویی باتوجه به عمر بالای این بیمارستان، امکان توسعه آن باتوجه به وجود زمین مناسب وجود دارد و علاوه بر آن نیز بخش اورژانس نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.
تزریق ۱۰۰ میلیون دُز واکسن در۱۰۰ روز نشان از تحقق شعار مامیتوانیم است
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور در جلسه شورای اداری اظهار داشت: امروز مردم ما نشان دادند که با مشارکت و همدلی می توان در ۱۰۰ روز ۱۰۰ میلیون دُز واکسن تزریق کرد که این عدد ساده ای نیست در حالی که انجام این کار تنها با تاکید بر امکانات دولتی بیش از یکسال زمان نیاز داشت.
دکتر بهرام عین اللهی اضافه کرد: در حوزه واکسیناسیون وقتی مردم به صحنه آمدند و نیروها و دستگاههای مختلف اجرائی وارد میدان شدند، یک حماسه ملی ایجاد و این حضور در کشورمان به یک قدرت جهانی تبدیل شد و همه دنیا را متعجب کرد که چگونه ایران به یک باره در این خصوص جهش پیدا کرد.
وی با اشاره به این که دشمن درصدد ناامید کردن ملت ایران است، گفت: هر پروژه و کاری که مردم از آن استقبال کنند اساسا موفق خواهد بود و هر کاری که فقط دولتی باشد و مردم استقبال نکنند، اساسا شکست خواهد خورد و باید به سمت حرکت های مردمی برویم.
این عضو کابینه دولت سیزدهم اظهار داشت: امروز مشکلات درمانی ما عمدتاً از ناحیه بهداشت است و باید سبک زندگی مد نظر را مورد توجه قرار داده و ذائقه های فعلی مضر را تغییر دهیم و هر چقدر در زمینه درمان کار نماییم به نتیجه نخواهیم رسید و باید در جهت بهداشت و پیش گیری از بیماریها حرکت نماییم.
وی با اعلان اینکه طبق اعلام مسئولان بهداشتی استان زنجان میزان قند خون بالا در طارم زیاد و این مساله مایه تاسف است، گفت: بهداشت مساله مهمی است که مورد توجه است و در گام سوم تلاش می نماییم حرکت در جهت خودکفایی دارویی و تجهیزات پزشکی روند بهتری داشته باشد.
عین اللهی با اعلان اینکه امروزه با وجود دانشمندان و مهندسان کشورمان نباید دستمان به خارج از کشور دراز شود، اضافه کرد: خوشبختانه حالا ۹۷ درصد داروها، تولید داخل بوده و سه درصد مابقی بیشترین منابع را به خود مختص کرده است که گام بعدی خودکفایی از این نظر می باشد.
موج ششم کرونا همچنان کشور را تهدید می کند
وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی همین طور در این سفر و در جمع خبرنگاران به این مساله نیز اشاره نمود که همچنان موج ششم کرونا کشور را تهدید می کند و مردم باید عادی انگاری را کنار بگذارند.
وی افزود: از آنجائیکه در کشورهای همجوار و کشورهای اروپایی، آمریکایی و روسیه شاهد موج ششم کرونا هستیم باید عادی انگاری را کنار بگذاریم و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نماییم تا در دام موج ششم کرونا گرفتار نشویم.
این مسوول افزود: تا حالا ۸۴ درصد گروه هدف کشور که جمعیتی بیش از ۶۷ میلیون نفر را شامل می شود یک دُز واکسن کرونا تزریق کرده اند اظهار داشت: ۶۸ درصد مردم نیز ۲ دُز واکسن تزریق کرده که امیدواریم در چند هفته آتی این رقم به بالای ۸۰ درصد برسد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همین طور گفت: در مورد کسانی که تا حالا واکسن کرونا تزریق نکرده اند ستاد کرونا تصمیم گیری می کند. ستاد کرونا بیشتر معتقد به قرنطینه هوشمند است تا افرادی که واکسن نزده اند در تجمع حضور پیدا نکنند.
وی افزود: در مقابله با بیماری کووید ۱۹ مهم ترین اقدام واکسیناسیون است. تزریق واکسن در کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری بسیار موثر است پس به هموطنان سفارش می شود هرچه سریع تر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند تا بر مقابله با کرونا موفق شویم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: باید به این نکته توجه کرد که ناچاریم مدت های زیادی با کرونا زندگی نماییم پس در این میان نباید عادی انگاری و ساده انگاری کرده و نکات بهداشتی را فراموش نماییم. باید با کرونا زندگی نماییم.
خطر پیری جمعیت ایران را تهدید می کند
عین اللهی در ادامه اظهار داشت: مطلب مهمی که باید به آن توجه کرد، بحث جمعیت کشوری است، ایران درحال تغییر از یک کشور جوان و شاداب به یک کشور پیر است بطوری که حدود ۱۲ درصد از مردم کشور مسن هستند که در چند سال آینده این رقم به ۳۰ درصد افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: همه باید تلاش نماییم تا جمعیت کشور افزایش یابد. وزارت بهداشت در این راستا گام های اساسی خواهد برداشت که در نخستین گام قرار دادن هزینه ناباروری در تعهدات خدمات بیمه است.
به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته بعد از ورود به گلزار شهدای طارم، از بیمارستان شهدای طارم بازدید کرد و در جریان مشکلات آن قرار گرفت.
سپس در جلسه شورای اداری این شهر شرکت کرد و در آخر در منزل خانواده شهید حضور یافت.
پایان بخش برنامه های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان بازدید از مرکز واکسیناسیون شهر زنجان بود که از روند انجام این کار ابراز رضایت داشت.

منبع:

1400/08/28
22:14:51
0.0 / 5
363
تگهای خبر: اقتصاد , پروژه , پزشكی , جهان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی