سرپرست دبیرخانه اشتغال و كارآفرینی سازمان بهزیستی:

سامانه هوشمند اشتغال بهزیستی راه اندازی می شود

سامانه هوشمند اشتغال بهزیستی راه اندازی می شود به گزارش نیو وبلاگ سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور از برنامه ریزی جهت راه اندازی سامانه هوشمند اشتغال بهزیستی موسوم به «سهاب» در سال 1401 آگاهی داد و اظهار داشت: به دنبال هوشمندسازی فرایندها و رفع موانع برای دستیابی جامعه هدف به خدمات اشتغال و کارآفرینی هستیم.


سیدمحمد حسن صافی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بهبود کیفیت خدمات، اصل لازم و لازم است و سامانه سهاب به ما کمک می نماید نیازهای جامعه مددجویی در زمینه آموزش، اشتغال و فروش محصول احصا و لطمه شناسی شود یا ارتقا یابد.
وی اشاره کرد: این سامانه، هدف گذاری ما را در زمینه اشتغال و کارآفرینی بهتر می کند و نظارت بر راهبری سیاست های دفتر اشتغال بهزیستی را بهبود می بخشد.
سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: همین طور بوسیله این سامانه، جذب مشارکت خیرین، صاحبان صنایع و مشاغل و تمام افراد و ارگان ها می توانند به هر نحوی دراین زمینه کمک کنند، در حقیقت این سامانه ظرفیت های بیرون سازمان را به ما بهتر معرفی می کند.
صافی اضافه کرد: همه فرایندهای حاکم بر اشتغال سازمان با اتحاد رویه در این سامانه پیاده می شود و در حقیقت تجمیع منابع هزینه اثربخش بالا و تصمیم گیری بر طبق اطلاعات درست بر بستر این سامانه اتفاق می افتد.

سرپرست دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در سال ۹۹ تعهد تسهیل گری اشتغال جامعه هدف برای ۵۶ هزار و ۷۱۶ نفر بوده است که با تحقق ۱۰۷درصدی این شاخص؛ برای ۶۰ هزار و ۸۱۳ نفر ایجاد شغل شده است که از این تعداد برای ۴۱ هزار و ۴۰۸ نفر از محل اعتبارات تبصره ۱۶، اشتغال به وجود آمده است. همین طور در سال قبل ابلاغ اعتبار بانک مرکزی درباب بند "ب"تبصره ۱۶مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ، ۱۷۵۰ میلیارد تومان جذب قطعی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات سال ۱۴۰۰ در حوزه تسهیل گری اشتغال جامعه هدف نیز اظهار داشت: تعهد سازمان بهزیستی در امسال، ایجاد اشتغال برای ۶۰ هزار و ۱۱۹ نفر بوده است که با تحقق ۷۱ درصدی هدف؛ موفق به ایجاد شغل برای ۴۲ هزار و ۸۷۲ نفر شده است. همین طور ابلاغ اعتبار بانک مرکزی برای بند «ب» تبصره ۱۶ رقم ۳ هزار میلیارد تومان بوده است که به سبب عدم ابلاغ برخی بانکهای عامل و مانده سهمیه در بعضی بانک ها؛ ۳۱ درصد از این مبلغ جذب شده است و ۱۶ هزار و ۵۶ نفر از تسهیلات آن بهره مند شده اند.
وی درباب پرداخت کمک هزینه ارتقای کارایی معلولان (ماده ۱۲ قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت) نیز اظهار داشت: سال قبل ۲ هزار و ۲۷۲ نفر از افراد دارای معلولیت، مشمول این کمک هزینه بوده اند که مبلغ ۲۳۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال پرداخت شده است اما برنامه ریزی و هدف گذاری برای تامین اعتبار این شاخص امسال مبلغ ۲۵ میلیارد تومان برای ۳۵۱۵ نفر از افراد دارای معلولیت می باشد که در مرحله اول مبلغ ۳ میلیارد تومان تامین اعتبار و توزیع شده است و مرحله دوم نیز در دست توزیع استانی است.
منبع:

1401/01/15
10:04:59
0.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی