رییس سازمان ثبت احوال خبر داد:

شروع صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور

شروع صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور به گزارش نیو وبلاگ رئیس سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی و وارد فاز اجرائی شد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان ثبت احوال، هاشم کارگر اضافه کرد: حسب تاکیدات ریاست محترم جمهور درباب تسهیل خدمت رسانی و تکریم هموطنان مقیم خارج از کشور عملیات صدور کارت هوشمند ملی در بعضی از کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران راه اندازی و وارد فاز اجرائی شده است.
وی افزود: در امتداد سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران خصوصاً دولت خدمتگزار سیزدهم و با پیگیری های وزرای کشور و امور خارجه، عملیات صدور کارت هوشمند ملی با ثبت نام و گرفتن مشخصات متقاضیان در کنسولگری های فرانکفورت، کوالالامپور و وین با صدور نمونه های اولیه برمبنای تقاضاهای دریافت شده وارد فاز اجرائی شد.
رییس سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: عملیات تجهیز و گسترش زیرساخت های لازم برای پروسه ثبت نام و صدور این سند هویتی ملی، بعد از برگزاری جلسات گوناگون هماهنگی با همکاران وزارت امور خارجه و طراحی و اجرای مراحل مختلف پایلوت، به مرحله اجرا رسیده است.
کارگر اشاره کرد: صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور در سایر کنسولگری های جمهوری اسلامی نیز به تدریج، بعد از اعلام وزارت امور خارجه و ایجاد هماهنگی های لازم اجرا می گردد.
به گزارش نیو وبلاگ به نقل از خبرگزاری ایرنا، صدور کارت هوشمند ملی بعنوان کلید ورود به دولت الکترونیک که سبب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش خیلی از هزینه های دولت و مردم خواهد شد و همین طور کارت هوشمند ملی با اهمیت ترین کارت هویتی افراد است و افراد باید برای دریافت این کارت، خود به مراکز اعلام شده مراجعه کنند برای اینکه اثر انگشت آنها بمنظور احراز هویت گرفتن می شود. در این کارت ها امضای الکترونیکی نیز درنظر گرفته شده است که باید توسط خود افراد ثبت گردد.
برای همه ایرانیان واجد شرایط کارت هوشمند ملی صادر می شود و این افراد در داخل کشورمی توانند برای دریافت کارت هوشمند ملی به ادارات پست، ثبت احوال و دفاتر پیشخوان در سراسر کشور مراجعه کنند و ایرانیان خارج از کشور هم می توانند برای صدور کارت هوشمند ملی به کنسولگری های محل زندگی خود مراجعه کنند.

1401/01/21
13:21:04
0.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی