ChatGPT در آزمون MBA قبول شد

ChatGPT در آزمون MBA قبول شد نیو وبلاگ: نیو وبلاگ: ربات هوش مصنوعی ChatGPT آزمون MBA مدرسه تجاری وارتون را با نمره B قبول شد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ربات نویسنده و گفتگوگر هوش مصنوعی شرکت OpenAI موسوم به ChatGPT از زمانی که تحت حمایت شرکت مایکروسافت در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ برای عموم ارائه شد، به شدت خبرساز شده است.
این ربات می تواند مفاهیم پیچیده علمی را تحلیل و بررسی کند، شعر بسراید، داستان بنویسد، کد نویسی کند و حتی بدافزار بوجود آورد. در حقیقت لیست توانایی های آن لایتناهی است.
گفتنی ست که این ربات در همان هفته نخست عرضه، از یک میلیون کاربر عبور کرد و صف های انتظار برای گفتگو و استفاده از آن طولانی شد.
حالا شرکت OpenAI نسخه پولی آنرا منتشر نموده است. این نسخه که به عنوان «ChatGPT Professional» شناخته می شود، با اشتراک ۴۲ دلار در ماه دردسترس است.
ChatGPT حتی زنگ خطر را برای شرکت بزرگ گوگل نیز به صدا درآورده است. بر اساس گزارش اخیر نیویورک تایمز، گوگل حالا می خواهد از بیش از ۲۰ محصول جدید رونمایی کند و نسخه ای از موتور جستجوی خودرا با خاصیت های ربات گفتگوگر امسال به نمایش می گذارد.
دانش آموزان و دانشجویان از این ربات برای انجام تکالیف خود استفاده می نمایند. حالا بنظر می رسد که می تواند آزمون ها را نیز بگذراند.
کریستین ترویش، استاد دانشکده تجارت وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا، عملکرد ChatGPT را در یک آزمون MBA آزمود. او این ربات را در زمینه مدیریت عملیات که یکی از موضوعات اصلی MBA است، به چالش کشید.
مقاله وی با عنوان «آیا ChatGPT می تواند از وارتون مدرک MBA بگیرد؟» انتشار یافته است.
پاسخ های فوق العاده اما ضعیف در ریاضیات
ترویش بر طبق این آزمون متوجه شد که پاسخ های ChatGPT صحیح هستند و این ربات توضیحاتی عالی ارائه کرده است. با این وجود، ChatGPT در محاسبات نسبتاً ساده در سطح ریاضی کلاس ششم اشتباهاتی مرتکب شد که می تواند بسیار بد باشد.
ترویش همین طور اشاره کرد که نسخه فعلی ChatGPT نمی تواند سوالات پیشرفته تر از تحلیل و بررسی پروسه را حتی اگر آنها برمبنای الگوهای نسبتاً استاندارد باشند، بررسی کند.
ترویش در مقاله خود آورده است که ChatGPT مهارت های قابل توجهی در رسیدگی به چالش ها و مشکلات دارد که به شکل گسترده در آموزش و آزمون دانشجویان MBA استفاده می شود. وی می گوید: باتوجه به پاسخ های ChatGPT و نتایج آزمون، من عملکرد آنرا در سطح نمره B تا B- درجه بندی می کنم.
آیا ChatGPT می تواند سوالات آزمون طراحی کند؟
ترویش به همین جا بسنده نکرد. او می خواست بداند که آیا ChatGPT می تواند یک برگه سوال بوجود آورد یا نه.
وی می گوید: من تا حالا هزاران سوال طراحی نموده ام و گاهی احساس می کنم ذهنم را برای طراحی سوالات جدید خسته کرده ام. اما آیا می توانم بدین منظور به سراغ ChatGPT بروم تا سوالات امتحانی جدید برایم طراحی کند؟
در نتیجه مشخص شد که سوالاتی که ChatGPT طراحی می کند، قابل قبول و کمی طنز هستند. ترویش اظهار داشت که این سؤالات به اندازه کافی خوب بودند که بتوان از آنها در آزمون های بعدی بهره برد.
پروفسور ترویش تأثیر ماشین حساب های الکترونیکی بر دنیای شرکتها را با تأثیری که ChatGPT می تواند بر حوزه دانشگاه و تحصیلات عالی داشته باشد، مقایسه می کند.
وی می گوید: پیش از معرفی ماشین حساب ها و سایر دستگاه های محاسباتی، خیلی از شرکتها صدها کارمند را استخدام می کردند که وظیفه آنها انجام دستی عملیات ریاضی مانند ضرب یا وارونگی ماتریس بود. بدیهی است که چنین وظایفی هم اکنون خودکار شده اند و ارزشی که مهارت های در رابطه با آن داشت، بطور شایان توجهی کم شده است. به همین ترتیب، هر گونه خودکارسازی مهارت های آموزش داده شده در برنامه های MBA ما بطور بالقوه می تواند ارزش آموزش MBA را کم کند.
اندرو کارولی، رییس کالج تجاری SC جانسون در دانشگاه کرنل نیز همین موضوع را خاطرنشان می کند. او به فایننشال تایمز اظهار داشت: یک چیزی که همه ما بطور قطع می دانیم این است که ChatGPT از بین نمی رود. در هر صورت، این مهارتهای هوش مصنوعی روز به روز بهتر و بهتر می شوند و مدیران دانشکده ها و دانشگاه ها باید روی آموزش خود سرمایه گذاری کنند.
منبع:

1401/11/04
15:05:27
0.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی