ترک سیگار با کمک یک گردنبند هوشمند

ترک سیگار با کمک یک گردنبند هوشمند به گزارش نیو وبلاگ، یک گردنبند حساس به حرارت می تواند به افراد در ترک سیگار کمک نماید.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، برای کمک به ترک سیگار، در وهله اول دانستن میزان سیگار کشیدن و این که تا چه اندازه ترک سیگار به صورت دوره ای تنزل می یابد، اهمیت دارد. حالا یک گردنبند آزمایشی جدید برای ردیابی دفعات سیگار کشیدن طراحی شده که به بررسی هر دو مورد کمک می نماید.
این گردنبند «SmokeMon» نام دارد در دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن توسعه یافته است و دارای سنسورهای حرارتی است که به صورت مداوم گرمای یک سیگار روشن را حین حرکت به داخل و خارج از دهان کاربر ردیابی می کنند.
با استفاده از این داده ها، یک نرم افزار مبتنی بر یادگیری ماشینی همراه می تواند «توپوگرافی سیگار کشیدن» هر کاربر را مشخص نماید که شامل مدت زمانی است که هر بار سیگار کشیدن به طول می انجامد و علاوه بر آن تعداد، مدت و میزان خروج دود از دهان به همراه فواصل زمانی بین آنها مشخص می شود.
با داشتن این اطلاعات، یک مربی سلامت بهتر می تواند یک برنامه واقعی و قابل اجرا برای ترک سیگار تدوین کند. علاوه بر این، اگر فرد در تلاش خود برای ترک سیگار گرفتار تزلزل شود توسط «SmokeMon» مشخص می شود و مربی می تواند تشخیص دهد که آیا سیگارهای دود شده اضافی یک لغزش ساده است یا بازگشت کامل به سیگار.
پروفسور نبیل الشورافع(Nabil Alshurafa) دانشمند ارشد این مطالعه می گوید: خیلی از افرادی که تلاش در ترک سیگار دارند، لغزش به معنای کشیدن یک یا دو نخ یا حتی یک بسته سیگار است. اما لغزش با عود مجدد یعنی بازگشت به سیگار کشیدن منظم یکسان نیست. یک فرد با به دست آوردن آگاهی از اینکه شکست نخورده است، می تواند از لغزش ها درس بگیرد. برای پیشگیری از عود، می توانیم بر نحوه مدیریت محرک ها و مقابله با هوس ها متمرکز شویم.
در حالیکه بعضی از مردم امکان دارد از پوشیدن چنین وسیله ای کمی احساس ناراحتی کنند اما این سیستم نسبت به سیستم های قبلی که از دوربین های پوشیدنی برای تعیین توپوگرافی افراد سیگاری استفاده می کردند، تأثیر کمتری بر حریم خصوصی فرد خواهد داشت و تنها حرارت را ردیابی و ضبط می کند و تصویری ثبت نمی کند.
سیستم های دیگری هم وجود دارند که از سنسورهای ردیابی حرکتی استفاده می نمایند که به هر سیگار متصل می شوند، باآنکه چنین سیستم هایی نحوه سیگار کشیدن فرد را تغییر می دهند و داده های نادرستی عرضه می کنند. استفاده از ساعتهای هوشمند برای ردیابی حرکات بازو هم مورد بررسی قرار گرفته است، اما حرکت دست به سمت دهان مشابه حرکاتی است که هنگام غذا خوردن صورت می گیرد و اغلب با چنین حرکاتی اشتباه گرفته می شود.
گردنبند «SmokeMon» تابحال با موفقیت بر روی گروهی متشکل از ۱۹ شرکت کننده آزمایش شده است که این دستگاه را در ۱۱۵ جلسه سیگار کشیدن با سناریوهای کنترل شده و واقعی استفاده کردند. علاوه بر این توسط گروهی متشکل از ۱۸ متخصص درمان دخانیات ارزیابی شده که بر اساس گزارش ها این فناوری را مفید تشخیص داده اند.1401/12/01
12:31:32
0.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی