برنامه اولین شركت خصوصی فضایی برای ارائه تشریفات ازدواج

خدمات عروسی در فضا!

خدمات عروسی در فضا! نیو وبلاگ: یک شرکت فضایی خصوصی می خواهد نخستین شرکتی باشد که خدمات ازدواج در فضا را ارائه می دهد و می خواهد این مراسم را در یک فضاپیما به نام «نپتون» برگزار کند.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، جین پوینتر(Jane Poynter) یکی از بنیانگذاران شرکت فضایی اسپیس پرسپکتیو(Space Perspective) ادعا می کند که شرکتش می تواند نخستین شرکتی باشد که خدمات ازدواج را در فضا ارائه می دهد.
وی روز شنبه در یک مصاحبه اظهار داشت: ما افرادی را سراغ داریم که می خواهند نخستین کسانی باشند که در فضا ازدواج می کنند، بدین سبب باید منتظر بمانیم ببینیم چه زوجی نخستین می شوند.
وی ادامه داد: نخستین مراسم ازدواج در فضا احیانا در فضاپیمای تاریخی «نپتون»(Neptune) شرکت ما انجام می شود. سفینه فضایی نپتون به عنوان قابل دسترس ترین، پایدارترین و ایمن ترین فضاپیمای بالای سیاره زمین تولید شده است.
پوینتر افزود: برخلاف سایر فضاپیماها که به سبب آن محفظه خدمه از یک سیستم پروازی در اواسط پرواز جدا می شود و به سیستم پروازی دیگر منتقل می شود، کپسول فضایی نپتون در تمام طول پرواز از بلند شدن تا فرود، بر روی بالون فضایی متصل می ماند و یک پرواز بی وقفه و آرام را رقم می زند.
پیشران بدون کربن
این پرسش پیش می آید که «نپتون» چگونه می تواند خودرا بطور پایدار پیش ببرد؟ این شرکت یک راهکار برای این مساله اندیشیده است.
شرکت اسپیس پرسپکتیو در وب سایت خود آورده است: سفینه فضایی نپتون توسط بالون فضایی ما با سوخت هیدروژن تجدیدپذیر، بدون موشک و هیچ ردپای کربنی مرتبط به فضا بلند می شود. ما بجای پرتاب کردن، با سرعت ۱۲ مایل در ساعت به آرامی بالا می رویم و این تجربه را برای هر کسی که از نظر پزشکی برای پرواز با یک هواپیمای تجاری مشکلی ندارد، در دسترس قرار می دهیم. بالون ما یک فناوری اثبات شده است که برای چندین دهه توسط گروه ما در ماموریت هایی با ناسا و سایر سازمان های دولتی برای فرستادن تلسکوپ های تحقیقاتی و سایر ابزارهای سنگین و حساس استفاده شده است.
اما در مورد بازگشت این سفینه فضایی به زمین چطور؟ این شرکت می گوید «نپتون» علاوه بر سیستم پرواز اولیه، مجهز به سیستم فرود پشتیبان نیز هست که شامل چهار چتر نجات بین کپسول و بالون فضایی می شود. این چترها می توانند سیستم های اصلی ما را بطور یکپارچه و بی درنگ در صورت بروز حوادث غیرمترقبه در اختیار بگیرند و فرودی ایمن را تضمین کنند. این نوع چتر نجات توسط آژانس های فضایی در بیش از هزار پرواز طی دهه ها با موفقیت ۱۰۰ درصدی آزمایش و استفاده شده است.
شرکت اسپیس پرسپکتیو توسط دو عضو سابق پروژه پژوهشی «بیوسفر ۲» تأسیس شده است. این شرکت با تمایل به اشتراک گذاری قدرت دگرگون کننده سفرهای فضایی با تعداد هرچه بیشتری از مردم هدایت می شود.
بیوسفر ۲(Biosphere ۲) یک سیستم اکولوژیکی بسته است که برای شبیه سازی و پژوهش های علمی درباره ی آن ساخته شد. این پروژه در طول فعالیت خود، دو ماموریت آزمایش محیط بسته داشته است که به نام ماموریت های ۱ و ۲ شناخته می شوند. در طول این ماموریت ها، محیط آن مهر و موم شده و پژوهشگران به دور از دنیای بیرون در آن زندگی کرده اند. از سال ۲۰۱۱ دانشگاه آریزونا آنرا به عنوان مرکز پژوهشی-آموزشی بکار گرفته و از آن برای یادگیری سیستم های زیستی زمین و شناخت جایگاه زمین در جهان استفاده می نماید. بیوسفر ۲ بزرگترین ویواریوم و سامانه اکولوژیکی بسته است که با هدف بررسی امکان حیات در فضای بیرونی ساخته شد.
بنیان گذاران شرکت اسپیس پرسپکتیو می گویند ما به تجربه می دانیم که نگاه کردن به سیاره زمین از فضا، درک فرد از جهان و جایگاه ما در آنرا به شدت تغییر می دهد.
منبع:

1402/02/20
09:02:51
0.0 / 5
234
تگهای خبر: پروژه , پزشكی , پژوهش , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی