تصاویر هوش مصنوعی از خانه ها در سال ۲۰۵۰

تصاویر هوش مصنوعی از خانه ها در سال ۲۰۵۰ نیو وبلاگ: نیو وبلاگ: هوش مصنوعی باتوجه به توسعه فناوری های گوناگون، پیش بینی هایی را در مورد شکل خانه ها در سال 2050 داشته و تصاویر خیره کننده ای را ارایه داده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، فناوری هایی مانند تجهیزات رباتیک، چاپ سه بعدی و هوش مصنوعی، آماده تغییر دادن شکل محل زندگی ما در سال های آتی هستند. دیلی میل با آینده پژوهان در مورد این مساله صحبت کرد که چگونه خانه های ما تا سال ۲۰۵۰ متحول می شوند و سپس، از مولد هنر هوش مصنوعی «میدجرنی»(Midjourney) برای تحقق بخشیدن به پیش بینی های آنها بهره برد.
نتایج ارائه شده نشان دادند که واقعیت افزوده می تواند «گوردون رمزی»(Gordon Ramsay)، آشپز اسکاتلندی را بصورت هولوگرافیک به آشپزخانه شما بیاورد تا هنگام روشن کردن اجاق گاز القایی، نکات آشپزی را عرضه نماید. هر سطحی در خانه می تواند به یک صفحه نمایش لمسی تبدیل گردد که وظایف متفاوتی را انجام می دهد. دیوارها می توانند در صورت نیاز به پنجره تبدیل شوند و خانه می تواند یک مزرعه پرورش غذا باشد. دیوارها، کف ها و سقف ها ممکنست بتوانند خودرا در پاسخ به فرمان های صوتی تغییر دهند. این کار با فناوری نانو صورت می گیرد که دیوارها را جامد یا شفاف می سازد یا آنها را به یک صفحه تلویزیون غول پیکر تبدیل می کند.
همچنین، اندرویدهای انسان نما در سرتاسر خانه های آینده وجود خواهند داشت. نخستین مدلها به لطف شرکت «تسلا»(Tesla) و شرکت هایی مانند «۱X» هم اکنون به بازار می آیند اما کارشناسان پیش بینی کرده اند که آنها تا سال ۲۰۵۰ قادر به پخت و پز، تمیز کردن و حتی مراقبت از کودکان خواهند بود.
«ایان سیلورا»(Ian Silvera)، سردبیر برنامه تلویزیونی «Future News» اظهار داشت: واقعیت افزوده اساسا سرگرمی را تغییر می دهد. پوشیدنی های مجهز به واقعیت افزوده می توانند خانه و وسایل آنرا زنده کنند. هولوگرام گوردون رمزی که به شما آموزش آشپزی می دهد یا «جی آرآر تالکین»(JRR Tolkien) که در اتاق خواب شما از روی کتاب های خود می خواند، به لطف فناوری هوش مصنوعی و واقعیت افزوده ممکنست زودتر از آن چه فکر می کنید، محقق شود.


همچنین، سیلورا بر این باور است که خانه های آینده با غلاف های سرگرمی پوشانده می شوند تا مردم بتوانند در حین لذت بردن از سرگرمی های خود، حریم خصوصی نیز داشته باشند. وی ادامه داد: با ادامه یافتن زندگی در عصر تلفن های همراه هوشمند و پخش مستقیم، شیوه های مصرف رسانه ما در مقایسه با عصر تلویزیون که افراد را در یک مکان متمرکز از خانه با هدف سرگرمی متمرکز می کرد، به طرز شایان توجهی تغییر کرده اند. غلاف های سرگرمی که هم اکنون در محل کار محبوب هستند، می توانند به آسانی خودرا در خانه ها نیز جا دهند.
معماران ممکنست بخواهند قسمت های مجهز به پخش و فاقد آنرا در طراحی خود در نظر بگیرند تا خانه را به محیطی هماهنگ تر تبدیل کنند. وجود دستگاه های مجهز به اینترنت به این معناست که صفحه نمایش ها می توانند زینت دهنده هر دیواری از خانه باشند و بطور یکپارچه در فضای داخلی قرار بگیرند.


«مایک رالفز»(Mike Ralphs)، رییس بخش فناوری دیجیتال در اپراتور خانه های اجاره ای فناوری محور «کوئینتین لیوینگ»(Quintain Living) اظهار داشت: دیوارهای خانه های آینده می توانند ظاهر خودرا با لمس شدن یا یک فرمان صوتی تغییر دهند. سطوح با بهره گیری از فناوری نانو و واقعیت افزوده می توانند رنگ ها، بافت ها یا حتی تصاویری را برای شخصی سازی کردن خانه نمایش دهند. همچنین، آنها به عنوان صفحه های تعاملی برای ارتباطات مجازی یا نمایش اطلاعات عمل خواهند کرد.


پیش بینی های دیگر در مورد خانه های آینده، کمتر خوش بینانه هستند. به عنوان مثال، گزارشی که با عنوان «آینده پژوهی: خانه جدید در سال ۲۰۵۰» توسط بنیاد شورای ملی خانه سازی انگلستان»(NHBC Foundation) انتشار یافته است، نشان میدهد که محل زندگی در آینده ممکنست تنگ تر باشد. بر طبق این گزارش، افزایش تعداد سالمندان و جوانانی که نمی توانند خانه را ترک کنند، بدین معناست که اسکان چندنسلی رایج تر خواهد شد.
رالفز معتقد می باشد که روش های ساخت وساز ماژولار، کمک می نماید تا ساختمان ها و حومه های آینده با تقاضا و الگوهای تغییر طبقه سازگار شوند. وی ادامه داد: رواج فزاینده روش های ساخت وساز ماژولار، امکان ایجاد سریع تر و پایدارتر خانه های اجاره ای را فراهم می آورد و توانایی ساختمان ها را برای سازگاری با تغییرات رخ داده در نحوه زندگی ساکنان می افزاید. برای مثال، ساختمان های آپارتمانی ماژولار اجازه می دهند که پیکربندی طبقات مطابق با تقاضای ساکنان، از خانه های یک خوابه به خانه های چهارخوابه تغییر کند.
همچنین، رالفز معتقد می باشد که فناوری های پیشرفته انرژی تجدیدپذیر مانند مواد جمع آوری کننده انرژی که در ساختار ساختمان و پنل های خورشیدی به کار رفته اند، ممکنست به این معنا باشد که خانه های آینده آنقدر کارآمد خواهند بود که برق را به شبکه برسانند.


رالفز باور دارد که هوش مصنوعی در سراسر خانه های آینده وجود خواهد داشت. وی ادامه داد: تا سال ۲۰۵۰، دستیاران هوش مصنوعی نیازهای ساکنان را پیش بینی و مصرف انرژی را مدیریت خواهند کرد. دستورهای صوتی و سیستم های تشخیص حرکات، جایگزین دکمه های سنتی خواهند شد و خانه ها دارای سیستم های هوش مصنوعی شخصی سازی شده برای کمک کردن به کارهای روزانه خواهند بود.
«ربکا آرمسترانگ»(Rebecca Armstrong)، مدیرعامل شرکت «میکینگ انرژی گرینر»(Making Energy Greener) اظهار داشت: خانه های آینده مملو از گیاهان و شاخ و برگ خواهند بود و حتی ممکنست بتوان مواد غذایی را در آنها پرورش داد. پنل های خورشیدی به کاشی های خورشیدی روی سقف تبدیل می شوند. پنجره های خورشیدی نوآورانه، از نور خورشید برای تولید برق استفاده می نمایند، پنجره ها را به منبع تولید انرژی تبدیل می سازند و راندمان انرژی را در خانه های ما به حداکثر می رسانند.


منبع:

1402/03/10
10:01:26
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی