انتشار نخستین ویدئو از زیستگاه چاپ 3بعدی مریخ

انتشار نخستین ویدئو از زیستگاه چاپ 3بعدی مریخ نیو وبلاگ: به گزارش نیو وبلاگ، ویدئویی که ناسا منتشر نموده است، نشان داده است که چهار خدمه مأموریت «آنالوگ» مریخ در طول مأموریت یک ساله خود، در چه فضایی زندگی و کار خواهند کرد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک هفته از زمانیکه ناسا چهار نفر را برای یک سال آینده در یک زیستگاه شبیه سازی شده مریخ حبس کرده، می گذرد و این آژانس فضایی اخیرا بهترین نما را از نحوه زندگی در پایگاه فضایی شبیه سازی شده منتشر نموده است.
بیشتر بخوانید:
اقامت یک ساله مسافران در مریخ شبیه سازی شده آغاز شد
این پایگاه مریخی چاپ سه بعدی معروف به «مارس دون آلفا»(Mars Dune Alpha) که در «مرکز فضایی جانسون» ناسا واقع در هیوستون تگزاس قرار دارد، محل نخستین مأموریت «آنالوگ کاوش سلامت و عملکرد خدمه»(CHAPEA) برای «کلی هستون»(Kelly Haston)، «راس براکول»(Ross Brockwell)، «ناتان جونز»(Nathan Jones) و «آلیسا شانون»(Alyssa Shannon) طی یک سال آینده است.
بیشتر بخوانید:
خدمه مأموریت آنالوگ مریخ معرفی شدند
این نخستین مورد از سه مأموریت CHAPEA است که ناسا به منظور بررسی و انتخاب بهترین طراحی و برنامه ریزی برای مأموریت های آینده به مریخ از آن استفاده می نماید. چهار خدمه در زیستگاه زندگی و کار خواهند کرد و در عین حال، با اپراتورهای کنترل مأموریت برای انجام دادن فعالیتهایی همکاری خواهند داشت که مشابه فعالیتهای مورد انتظار از یک خدمه فضانورد واقعی در مریخ است. همچون این فعالیت ها میتوان به سازگاری با تأخیر ارتباطی ۲۲ دقیقه ای اشاره نمود که مابین زمین و سیاره سرخ وجود دارد.
باآنکه چهار خدمه مأموریت «CHAPEA-۱» وظایف خویش را انجام می دهند اما پژوهشگران ناسا هم بر کار آنها نظارت خواهند داشت. نحوه تعامل آنها با زیستگاه خود و با یکدیگر در طول اقامت یک ساله، داده های مهمی را عرضه خواهد کرد که می توانند همه چیز را از نحوه چیدمان وسایل و برنامه ریزی غذا گرفته تا وظایف خدمه و نگهداری تجهیزات شامل شوند.
زیستگاه با فضای داخلی ۱۷۰۰ فوت مربع، چهار اتاق خواب مجزا را برای خدمه دارد. ویدئوی انتشار یافته از زیستگاه، ردیفی از اتاق های خدمه را در راهروی روبروی یک سرویس بهداشتی و محوطه دوش گرفتن نشان داده است. در پایان سالن، یک بخش برای تولید محصولات در مقیاس کوچک وجود دارد که در مجاورت یک آشپزخانه اوپن و بخش تفریحی با مبلمان و میز قرار دارد.
یک راهرو در سرتاسر فضای مشترک، به محل کار دارای میز و قفسه برای تجهیزات منتهی می شود. اتاق های دو طرف دارای ماشین های لباسشویی، دستگاههای تناسب اندام و ایستگاه های کنترل رباتیک و چاپگر سه بعدی هستند. یک راهروی دیگر در بخش کار، یک خلیج کوچک پزشکی را در خود جای داده است که روبروی قفل اصلی زیستگاه قرار دارد.
خاک شبیه سازی شده مریخ و پس زمینه صخره های سرخ رنگ، دیوارهای سازه را می پوشانند تا خدمه هنگام انجام دادن پیاده روی فضایی شبیه سازی شده و سایر تحقیقات مأموریتی، تا حد امکان غوطه ور شوند. آنها از این منطقه بعنوان تنها راه خروج از زیستگاه و بازگشت به زمین در هفتم ژوئیه ۲۰۲۴ استفاده می نمایند.منبع:

1402/04/15
16:00:39
0.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی