یك پژوهشگر مدعی شد

نخستین سقوط بشقاب پرنده در ایتالیا بوده است

نخستین سقوط بشقاب پرنده در ایتالیا بوده است به گزارش نیو وبلاگ، یک پژوهشگر ادعا می کند که نخستین سقوط بشقاب پرنده در جهان ۱۴ سال پیش از حادثه رازوِل، در کشور ایتالیا اتفاق افتاده است.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، روبرتو پینوتی پژوهشگر ایتالیایی ادعا می کند که نخستین سقوط یک شیء پرنده ناشناس(UFO) در جهان در سال ۱۹۳۳ در زمان سلطنت بنیتو موسولینی در ایتالیا اتفاق افتاده است.
وی در مصاحبه ای با دیلی میل اظهار داشت که شواهدی برای پشتیبانی از ادعاهای خود دارد.
اگر ادعاهای پینوتی واقعاً درست باشد، به مفهوم تغییر در تاریخ خواهد بود، چون که اولین حادثه ای که به سقوط بشقاب پرنده ها مرتبط دانسته می شود در ارتباط با «حادثه رازوِل» در سال ۱۹۴۷ است که در شهر رازول(Roswell) واقع در ایالت نیومکزیکوی ایالات متحده رخ داد و چندین دهه است که بعنوان نخستین محل سقوط ادعایی یک بشقاب پرنده شناخته می شود.
حادثه رازول به ماجرای در ارتباط با رویت یک شیء ناشناس پرنده اشاره دارد که سال ۱۹۴۷ در شهر رازول ایالت نیومکزیکو صورت گرفت. روز پس از وقوع این حادثه، برای نخستین و آخرین بار در تاریخ ایالات متحده آمریکا در روزنامه ها خبر پیدا شدن یک بشقاب پرنده منتشر می شود و این خبر در تمام کشور می پیچد. فردای همان روز، نیروی هوایی ایالات متحده در اطلاعیه ای اعلام می کند که اشتباه شده و شیء مورد نظر تنها یک بالون هواشناسی بوده است.
قابل ذکر است که پینوتی رئیس مرکز ملی یوفوشناسی در ایتالیا است و تحقیقات وی در ایتالیا با پرسش ها و شک و تردیدهایی روبرو شده است.
پینوتی و همکارش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سقوط هواپیمای لُمباردی در سال ۱۹۳۳ کوشیده اند و در سال ۱۹۹۶ به برخی اسناد محرمانه در مورد آن دست پیدا کردند. این اسناد بوسیله ی یک منبع ناشناس که ادعا می کرد آنها را از یکی از بستگانش به ارث برده که در آن زمان زندگی می کرده و عضوی از یک بخش مخفی بوده که گفته می شد توسط موسولینی برای مطالعه بشقاب پرنده ها راه اندازی شده بود، برای آنها ارسال شد.
این اسناد چه چیزی را نشان می دهند؟
اسنادی که پینوتی با دیلی میل به اشتراک گذاشته است شامل دو تلگراف است که در سال ۱۹۳۳ ارسال شده است. یکی خواهان «سکوت مطلق» در مورد «فرود ادعایی یک هواپیمای ناشناس در خاک ملی» است و دیگری تهدید به دستگیری و مجازات برای خبرنگارانی که اخبار در ارتباط با منشاء و ماهیت این هواپیما را گزارش می کنند، است.
هر دوی این تلگراف ها ظاهراً به دستور شخص اول دیکتاتوری ایتالیا یعنی بنیتو موسولینی فرستاده شده اند. سند دیگری که برای پینوتی فرستاده شد به «Gabinetto RS/۳۳» اشاره دارد که یک بخش مرموز است که ظاهراً موسولینی برای بازیابی و مطالعه بقایای آن بشقاب پرنده راه اندازی کرده است.
پینوتی و بسیاری دیگر معتقدند که گوگلیلمو مارکونی، مخترع رادیو رئیس RS/۳۳ بوده است، اما پژوهشگران دیگر تابحال هیچ مدرکی دال بر وجود چنین بخشی نیافته اند.
این اسناد همینطور شامل یادداشت های دست نویسی است که دارای طرح و شرحی از بشقاب پرنده با سوراخ هایی در کنار آن است. پینوتی ادعا می کند که لاشه این بشقاب پرنده در یک آشیانه هواپیما در خارج از شهر مگنتا(Magenta) که یک شهر اقماری اطراف شهر میلان است، ذخیره شده است.
این بشقاب پرنده هم اکنون کجاست؟
در طول جنگ جهانی دوم، نیروهای متفقین ایتالیا را بمباران کردند، اما آن آشیانه هواپیما از این حملات جان سالم به در برد و توسط نیروهای متفقین ایمن شد.
این گزارش به شکل ترسناکی شبیه به گزارش دیوید گروش، افشاگر پنتاگون است که اخیراً ادعا کرده بود که مأموران دفتر خدمات استراتژیک (یک آژانس اطلاعاتی سابق ایالات متحده) یک هواپیمای زنگوله مانند را در سال ۱۹۴۴ از مگنتا کشف کردند.
پینوتی که فقط همین اسناد را برای اثبات وجود آن بشقاب پرنده در اختیار دارد، آنها را به تایید یک متخصص پزشکی قانونی رساند. این متخصص تأیید کرده است که کاغذ و جوهر این اسناد واقعاً در ارتباط با آن دوره است. البته تلگراف ها هنوز صحت سنجی نشده است.
به تازگی دولت ایالات متحده تصمیم گرفته است در مورد مشاهده های ادعایی یوفوها صحبت کند و دفتری معروف به AARO را جهت بررسی پدیده های غیر عادی ناشناس(UAP) راه اندازی کرده است. پدیده های غیر عادی ناشناس اصطلاحی است که برای در بر گرفتن پدیده های غیرعادی مشاهده شده در هوا، دریا یا خشکی استفاده می شود.
البته تابحال وزارت دفاع آمریکا ادعای هر گونه بازیابی سقوط بشقاب پرنده توسط ایالات متحده را رد کرده است.
منبع:

1402/04/21
20:37:38
0.0 / 5
196
تگهای خبر: agent , اطلاعات , بازی , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی