دادستان كل كشور تاكید كرد؛

لزوم معرفی و تشویق پزشکان نمونه

لزوم معرفی و تشویق پزشکان نمونه به گزارش نیو وبلاگ، دادستان کل کشور، بر معرفی و تشویق پزشکان نمونه و الگوسازی بین المللی از جامعه پزشکی ایران تاکید نمود.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از مهر، حجت الاسلام موحدی، در دیدار رئیس کل و رئیس شورایعالی سازمان نظام پزشکی، ضمن اشاره به اهمیت مبحث سلامت تن و روان انسان، منزلت و جایگاه جامعه پزشکی و پیشرفت های قابل توجه کشور و حرکت ایران در مرزهای دانش پزشکی دنیا، بر ضرورت معرفی و قدردانی از پزشکان پرتلاش، دلسوز و دارای کارنامه درخشان و الگو سازی از آنان و هم مواجهه مؤثر، سازنده و بازدارنده با تخلفات صاحبان مشاغل پزشکی تاکید نمود. دادستان کل کشور ضمن اشاره به برخی گزارش ها در مورد پدیده مهاجرت پزشکان، نفس مهاجرت و گردش نخبگانی برای تحصیل و کسب علم در سطح دنیا تا حدودی طبیعی است و تحلیل درست و کارشناسی از مهاجرت پزشکان و اتخاذ تدابیر متناسب در این حوزه را مستلزم علت کاوی دقیق آن دانست. موحدی، توجه به پیشرفت های دانش پزشکی در کشور بخصوص در حوزه توریسم درمانی و افزایش کیفیت تشخیص و درمان، بیان اخبار پیشرفت های امیدآفرین در جامعه پزشکی را لازم دانست و ریشه یابی برخی صدمه ها و تخلفات در جامعه پزشکی و اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مورد صدمه های نظام سلامت و جامعه پزشکی را مورد تاکید قرار داد.
در شروع این دیدار، محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، از همکاریهای دادستانی کل و دادستان های سراسر کشور در حوزه سلامت قدردانی نمود و به عرضه گزارشی از جامعه پزشکی و پیشرفت های قابل توجه آن و خدمات عرضه شده پرداخت. وی، خواهان توجه جدی به حقوق جامعه پزشکی و پیگیری برخی پرونده های خاص نظیر خودکشی اخیر یکی از متخصصین، حبس زدایی از جرایم پزشکی و تعامل هرچه بهتر با جامعه پزشکی شد. محمود فاضل رئیس شورایعالی نظام پزشکی هم در این نشست ضمن اشاره به مبحث پلت فرم های دارویی، درخواست کرد تا دستگاه قضا به چالش های پیش آمده در این حوزه ورود نماید. او همینطور از دادستان کل کشور برای حضور در شورایعالی دعوت نمود.

1403/02/21
17:05:05
0.0 / 5
114
تگهای خبر: پزشكی , خدمات , درمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی