ابداع افشانه دارویی دیجیتالی همراه با سنسور درونی

ابداع افشانه دارویی دیجیتالی همراه با سنسور درونی نیو وبلاگ: سازمان غذا و دارو آمریكا یك افشانه دیجیتال را كه می تواند از راه یك برنامه به تلفن همراه كاربران متصل شود مورد تایید قرار داد.


به گزارش نیو وبلاگ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این دستگاه می تواند بر تعداد دفعات استفاده كاربران از دستگاه نظارت كرده و داده های آنرا به برنامه همراه ارسال نماید.
افشانه(Inhaler) یكی از اشكال مصرف دارو است كه دارو به شكل گاز استنشاق میگردد. معمولاً این داروها به صورت مایع تحت فشار در ظرف تولید می شوند كه در صورت نیاز به داخل بینی یا ریه وارد می شوند.
این دستگاه "ProAir Digihaler" نام دارد و یك افشانه دیجیتالی است كه توسط یك برنامه قابل اتصال به تلفن همراه باز است. درون دستگاه مذكور حسگرهایی تعبیه شده اند كه این حسگرها می توانند تعداد دفعات استفاده كاربر از دستگاه را تشخیص داده و قدرت استنشاق كاربر را اندازه گیری نماید.
همانطور كه گفته شد، افشانه مذكور می تواند داده های مربوط به تعداد دفعات استفاده كاربران را به برنامه تلفن همراه آنها ارسال نماید و بدین سبب با در دست داشتن اطلاعات بصری، كاربران می توانند از روند استفاده خود از افشانه آگاه شوند و دریابند كه مقدار مناسبی از دارو را در روز دریافت كرده اند یا خیر. كاربران همین طور می توانند در صورت ضرورت داده ها را با پزشكان خود باز به اشتراك گذارند.
بنابر گفته های "تونیا ویندرز"(Tonya Winders) رئیس موسسه غیرانتفاعی"Allergy and Asthma Network" خیلی از افراد یا به درستی از افشانه خود استفاده نمی كنند و یا اغلب بیش از اندازه از آن استفاده می نمایند. این دستگاه پزشكان را قادر می سازد تا از میزان استفاده بیماران خود از دستگاه باز آگاه شوند و از این طریق می توانند به بیماران خود در مدیریت استفاده از آن كمك كنند.
مخترع این دستگاه اظهار داشت: این اولین افشانه است كه درون آن سنسور تعبیه شده است. این دستگاه در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.1397/10/03
19:00:27
5.0 / 5
4128
تگهای خبر: اطلاعات , دیجیتال , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
newweblog.ir - حقوق مالکیت معنوی سایت نیو وبلاگ محفوظ است

نیو وبلاگ

وبلاگ عمومی